Pardubice vyhrály v Chomutově 5:1

foto Utkání 3. kola baráže o hokejovou extraligu: Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice, 2. dubna 2019 v Chomutově. Pardubičtí hráči se radují z druhého gólu.

Chomutov - Hokejisté Pardubic vyhráli ve 3. kole baráže o extraligu v Chomutově 5:1 a vládnou tabulce bez ztráty bodu. Shodně dvěma body za gól a asistenci pomohli k dalšímu úspěchu nejhoršího týmu nejvyšší soutěže Francouz Jordann Perret a Luboš Horký. Piráti podruhé za sebou prohráli a mají na druhém místě na kontě stále čtyři body.

V utkání dvou týmů bojujících o záchranu v extralize se radovali jako první už ve třetí minutě Pardubičtí po Perretově dorážce. Odpovědět mohl rychle Huml, ale v úniku během přesilovky neprostřelil Kacetla.

V sedmé minutě při hře čtyř proti čtyřem využil většího prostoru na ledě Flemming a vyrovnal. Autor branky pak na druhé straně sebral povedeným blokem před odkrytou klecí gól Ihnacakovi. Ve 12. minutě ale přetavil Mandátovu přihrávku zpoza brány v opětovné vedení Dynama Horký.

Bleskurychlý vstup do prostřední třetiny předvedl Sýkora, jenž po 22 sekundách prostřelil Peterse na vzdálenější tyčku. Poté co Piráti bez problémů ubránili oslabení, Dietz obkroužil branku a z mezikruží trefil jenom blokujícího Porselanda. Ve 35. minutě Kloz využil početní výhodu, když prostřelil přesouvajícího se brankáře domácích a upravil na 4:1.

Piráti v závěrečném dějství marně bušili do pardubické obrany, která vyhazováním puku šetřila čas. Od 47. minuty měli domácí více než minutu výhodu ve čtyřech proti třem, ale nevyužili ji. Potom udeřilo opět Dynamo, Poulíčkovo nahození tečoval do horního rohu branky pardubický kapitán Rolinek a definitivně zlomil odpor Pirátů.

Jan Šťastný (Chomutov): "Od začátku jsme tahali za kratší konec. Musíme sportovně přiznat, že Pardubice hrály výborný, organizovaný a účelný hokej. Trestaly jenom naše chyby. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, ale hned na začátku jsme, bohužel, inkasovali. I když jsme vzápětí srovnali, hned zase jsme gól dostali. Působili jsme ospalým dojmem. Přišlo nám, že nemáme energii a drajv. Je otázkou, jestli na to má vliv ta věc (střevní onemocnění řady hráčů), která se udála týden zpátky a teď na hráče dolehla. Nechci nás omlouvat, utkání jsme nezvládli. Musíme se dát do pořádku a pokusit se vyhrát v Pardubicích."

Richard Král (Pardubice): "Podali jsme od první minuty koncentrovaný výkon, měli jsme lepší pohyb a plnili jsme stejně dobře jako v předchozích zápasech taktické věci. Zaslouženě jsme vyhráli."

Piráti Chomutov - HC Dynamo Pardubice 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Flemming (Jank, Raška) - 3. Perret, 12. L. Horký (Mandát), 21. P. Sýkora (Ihnacak, M. Kratochvil), 35. J. Kloz (L. Horký), 49. Rolinek (Poulíček, Perret). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal - Pešek, Hynek. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:1. Diváci: 2882.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, L. Kovář, Štich, Trefný - Duda, V. Růžička ml., Koblasa - Klhůfek, Huml, J. Sklenář - J. Stránský, Vantuch, Tomica - Raška, T. Svoboda, M. Svoboda. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

Pardubice: Kacetl - Holland, Eklund, Schaus, J. Mikuš, J. Zdráhal, Porseland, od 38. navíc Nedbal - P. Sýkora, Ihnacak, M. Kratochvil - Hovorka, Bubela, Rolinek - L. Horký, Poulíček, Mandát - J. Kloz, Marosz, Perret. Trenéři: Lubina, Čáslava a R. Král.