Kladno sebralo první body Pardubicím, Chomutov zabral

foto Utkání 6. kola baráže o hokejovou extraligu: Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice, 9. dubna 2019 v Chomutově. Zleva Zdeněk Kutlák z Budějovic, Marek Tomica z Chomutova a brankář Budějovic Petr Kváča.

Praha - Hokejisté Kladna vyhráli na ledě Pardubic 4:1 a jsou prvním týmem, který dokázal Dynamo v baráži o extraligu obrat o body. V druhém utkání 6. kola se dočkal po čtyřech porážkách za sebou úspěchu Chomutov a vyhrál doma nad Českými Budějovicemi 1:0.

Pardubice nadále v polovině bojů o dvě místa mezi elitou vedou s 15 body a tříbodovým náskokem před druhým Kladnem a pětibodovým před Chomutovem. Poslední České Budějovice získaly jen dva body.

Klíčová pro vývoj utkání v Pardubicích byla druhá třetina, ve které Rytíři třemi góly otočili stav z 0:1 na 3:1. Výsledek pečetil v závěru do prázdné branky Tomáš Plekanec.

"Je to hrozně namáhavá a dlouhá soutěž, psychicky a fyzicky náročná, takže potřebujete mít všechny čtyři lajny. Dneska naše třetí a čtvrtá lajna daly góly a zápas rozhodly. Té naší se moc nedařilo, mně určitě ne, ale před čtvrtou klobouk dolů," chválil hrající majitel Kladna Jaromír Jágr trio Jakub Hajný, Tomáš Kaut, Štěpán Bláha.

O výhře Chomutova nad Motorem rozhodl v 18. minutě útočník Marek Tomica. Kanadský gólman Justin Peters udržel podruhé v baráži čisté konto.

"Potřebovali jsme nějak naskočit. Bylo to nervózní, ale nakonec jsme byli šťastnější. Oba týmy měly plno šancí a bylo to kdo s koho. Jeden gól rozhodl celé utkání. Byli jsme většinu zápasu lepší a moc si vítězství vážíme, protože jsme se vydali ze sil," řekl chomutovský útočník Radek Duda.

Zápasy 6. kola baráže o extraligu:

--------

Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 18. Tomica (Šťovíček, Blaha). Rozhodčí: Hejduk, Veselý - Pešek, Ganger. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2763.

HC Dynamo Pardubice - Rytíři Kladno 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. P. Sýkora (M. Kratochvil) - 27. Svedlund z trest. střílení, 34. Š. Bláha (A. Lakos), 37. Hajný (Š. Bláha, T. Kaut), 60. Plekanec (A. Lakos). Rozhodčí: Pavlovič, Šír - Gebauer, Špringl. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

1. Pardubice 6 5 0 0 1 26:9 15
2. Kladno 6 4 0 0 2 14:14 12
3. Chomutov 6 2 0 1 3 11:21 7
4. České Budějovice 6 0 1 0 5 12:19 2