Pardubice po obratu ve třetí třetině vyhrály v Mladé Boleslavi 4:3

foto Utkání 2. kola hokejové extraligy: BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice, 12. září 2021 v Mladé Boleslavi. Zleva Martin Pláněk z Mladé Boleslavi, Patrik Poulíček z Pardubic a Adam Musil z Pardubic.

Mladá Boleslav - Hokejisté Pardubic vyhráli ve 2. kole extraligy v Mladé Boleslavi 4:3, přestože po dvou třetinách prohrávali 1:3. Po dvou gólech vítězů dali Matej Paulovič a David Cienciala, který do Dynama přišel před sezonou po dvou letech strávených v Mladé Boleslavi. Pardubice na ledě Bruslařského klubu uspěli poprvé od 11. prosince 2015 po dvanácti prohrách za sebou.

Pardubice nastoupily bez zraněného útočníka Ondřeje Romana, jehož nahradil v sestava Filip Koffer. V prvním útoku Bruslařského klubu nahradil Adama Zbořila Adam Raška.

Dynamo se ujalo vedení už po 39 sekundách, kdy našel Košťálek Pauloviče a ten zakončoval do odryté branky. Odpovědět mohli hned Šťastný a Kelemen, ale neuspěli. Domácí nevyužili ani přesilovou hru při Rohlíkově vyloučení. Mladá Boleslav se pak ubránila při trestu Eberleho a ve 14. minutě jí pomohla při Musilově šanci levá tyč. Vyrovnání se dočkala 92 sekund před první pauzou, když po přihrávce Pavla Kousala překonal Najman Frodla mezi betony.

Po 96 sekundách druhé části se při Mikušově pobytu na trestné lavici se po Pýchově střele prosadil Kotala. Domácí se ubránili při Šidlíkově vyloučení a sami také nevyužili ke zvýšení Kofferův trest. V 34. minutě zblízka z dorážky neuspěl proti Frodlovi Bernad, ale v čase 36:28 už potrestal Paulovičův faul Pavel Kousal.

V úvodu třetí třetiny třetiny sice v přesilovce nevyzrál na Růžičku bekhendovým blafákem Musil, ale ve 46. minutě z dorážky po Košťálkově střele snížil Cienciala. Při dalším tlaku Dynama při dalším Lunterově trestu domácí odolali, ale ve 49. minutě vyrovnal do odkryté branky po Robertsonově pasu svým druhým gólem v utkání Paulovič. Domácí nedokázali zareagovat při Musilově vyloučení a přesilovka hostů po Šidlíkově faulu naopak byla úspěšná, zápas rozhodl Cienciala.

Pavel Patera (Mladá Boleslav): "První dvě třetiny mužstvo hrálo velmi dobře. Nezlomil nás ani první inkasovaný gól, šli jsme si trpělivě za vyrovnáním a pak i za otočením výsledku. Třetí třetina se hodnotí trošku hůř, protože my jsme se tam ani nemohli dostat do hry, protože jsme si tam udělali zbytečné fauly v útočném pásmu. Byly úplně jasné a správně potrestané. Nedisciplinovaností jsme se ani nedostali do hry. Když jsme byli hloupí, tak jsme za to byli správně potrestaní."

Richard Král (Pardubice): "Dali jsme rychlý gól, který nám paradoxně asi ublížil, protože nás spíš uspal. Dvě třetiny byla Boleslav lepší, měla lepší pohyb a byla lepší v osobních soubojích. My jsme s tím měli obrovské problémy a přehrávali nás. Do třetí třetiny jsme udělali nějaké změny v útočných formacích. Byla z naší taková, jakou bychom si představovali. Nevím, jestli Boleslavi nedošly síly, těžko říct. Je to super pro tým, který ukázal charakter a dokázal stav 1:3 otočit."

BK Mladá Boleslav - HC Dynamo Pardubice 3:4 (1:1, 2:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 19. O. Najman (P. Kousal, Kelemen), 22. Kotala (Pýcha, A. Raška), 37. P. Kousal (Pýcha, Claireaux) - 1. Paulovič (Košťálek), 46. Cienciala (Košťálek), 49. Paulovič (Robertson, O. Rohlík), 56. Cienciala (Říčka). Rozhodčí: Lacina, Veselý - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 2763.

Sestavy:

Mladá Boleslav: J. Růžička - Ševc, Bernad, Jánošík, Pýcha, Pláněk, D. Moravec, Šidlík - D. Šťastný, A. Raška, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Kelemen - Dufek, Claireaux, Kotala - J. Stránský, Bičevskis, Eberle. Trenéři: R. Rulík a Patera.

Pardubice: Frodl - Košťálek, J. Mikuš, Nakládal, Robertson, J. Kolář, Vála, Hrádek - Camara, Paulovič, R. Kousal - Blümel, Poulíček, A. Musil - Hecl, Cienciala, Říčka - O. Rohlík, Anděl, Koffer. Trenér: R. Král.