Papouščí zoo v Bošovicích láká návštěvníky na nové druhy

foto Specializovaná papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku v začínající sezoně láká návštěvníky i na nové druhy opeřenců. Nově je k vidění například poměrně neznámý druh ara amazonský (na snímku z 1. března 2019), který se vyskytuje jen velmi ojediněle v soukromých chovech.

Bošovice (Vyškovsko) - Specializovaná papouščí zoo v Bošovicích na Vyškovsku v začínající sezoně láká návštěvníky i na nové druhy opeřenců. Přibyl například poměrně neznámý druh ara amazonský, který se vyskytuje v soukromých chovech jen velmi ojediněle. V tiskové zprávě to uvedla ředitelka zahrady Hana Škrháková. Zařízení loni slavilo desetiletí od získání licence, zavítalo do něj asi 30.000 lidí. Novou sezonu zahajuje právě dnes.

Zahradu tvoří 110 prostorných voliér, k vidění je asi 200 dospělých opeřenců ve více než 50 druzích. Převážnou část tvoří jihoameričtí papoušci, jsou tu však také papoušci z Afriky či Austrálie.

Návštěvníkům zoo i letos představí nové papouščí druhy, a to především ary amazonské, který se řadí k malým druhům arů. "Páreček těchto papoušků získala zoologická zahrada ze soukromého chovu z Německa. Jde o poměrně neznámý druh, vyskytuje se velmi ojediněle v soukromých chovech. Žádná zoo v Česku ani na Slovensku tento druh papouška nevystavuje," uvedla ředitelka.

Další novinkou budou nejmenší papoušci - papoušíčci, které zoo nyní chová v pěti druzích. Od května budou v zoo nové expozice a v nich další, šestý druh. Půjde tak už téměř o celou kolekci těchto papoušků, které podle ředitelky také žádná zoo v Česku ani na Slovensku nechová.

Zoo se může pochlubit i řadou odchovů, jen loni se vylíhla mláďata například papoušků senegalských, amazónků bělobřichých či běločelých, také malých papoušíčků. Podařil se i další odchov vzácného amazoňana nádherného.

Zoo se nachází asi 25 kilometrů od Brna. Jako zoologická zahrada dostala licenci pro činnost v roce 2008, pro veřejnost byla otevřena v létě 2011. Jejím přirozeným předchůdcem byla Farma Ara, kterou založil Vlastimil Škrhák už v 80. letech. Otevřeno je počínaje dneškem do poloviny listopadu, každý den od 10:00 do 17:00.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 15. října 2019

Očekáváme v 11:00 16°C

Celá předpověď