Papež vyzval věřící, aby je poklesky církve nevzdálily Bohu

foto Papež František slouží tradiční vánoční mši v Bazilice sv. Petra ve Vatikánu na snímku z 24. prosince 2019.

Řím - Nedopusťte, aby vás poklesky církve vzdálily Bohu, řekl na tradiční vánoční mši tisícům věřících v chrámu svatého Petra v Římě papež František. Další stovky lidí sledovaly bohoslužbu na velkoplošných obrazovkách. "Vánoce nám připomínají, že Bůh nás stále miluje všechny, i ty nejhorší z nás," řekla hlava katolické církve.

Fotogalerie

Boží láska není podmínečná, pokračoval František. "Jak často si myslíme, že Bůh je dobrý, když jsme dobří a že nás trestá, když jsme špatní. Tak to není,“ řekl třiaosmdesátiletý papež, který odsloužil svou sedmou vánoční mši.

"Nemůžeme čekat, až budou naši sousedé dobří, než jim prokážeme dobro, aby byla církev dokonalá, než ji budeme milovat, že nás ostatní budou respektovat, než jim posloužíme. Začněme sami u sebe,“ vyzval František. Současný papež často zdůrazňuje nutnost osobní konverze, věří, že skutečnou reformu nelze provést shora ale jen zevnitř.

K situaci ve světě se papež tentokrát nevyjádřil. Ve středu kolem poledne pronese František z balkonu baziliky svatého Petra své tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi). Toto požehnání papežové pronášejí vždy na Boží hod vánoční a velikonoční.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď