Papež v srpnu jmenuje 21 nových kardinálů, opět jsou z různých koutů světa

foto Papež František při polední modlitbě ve Vatikánu. (29. května, 2022)

Vatikán - Papež František v srpnu jmenuje 21 nových kardinálů. Budou mezi nimi osobnosti z celého světa, včetně italského arcibiskupa působícího v Mongolsku. Šestnáct z nich je mladších 80 let, a mohlo by tak v případě úmrtí či rezignace papeže volit novou hlavu katolické církve. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

Na seznamu, který zveřejnil server Vatican News, je i několik arcibiskupů z Latinské Ameriky, konkrétně z Brazílie, Paraguaye či Kolumbie. Dále je mezi nimi také arcibiskup z Východního Timoru či z Indie, biskupové z Nigérie, Ghany, amerického San Diega, z italského města Como nebo i metropolitní arcibiskup francouzské Marseille Jean-Marc Aveline.

Reuters ze seznamu vyzdvihl italského arcibiskupa Giorgia Marenga, který v současnosti působí jako apoštolský prefekt v mongolské metropoli Ulánbátaru. V Mongolsku se ke katolické víře hlásí jen asi dvě procenta obyvatel, přes polovinu obyvatel této země jsou buddhisté.

Papež František za svého pontifikátu, který začal v březnu 2013, vybírá na seznam nových kardinálů církevní činitele z nejzazších koutů světa. V předchozích letech to byli například duchovní z tichomořského souostroví Tonga, dále z Barmy či Vietnamu. Předloni jmenoval kardinálem prvního Afroameričana, washingtonského arcibiskupa Wiltona Gregoryho.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je středa 28. září 2022

Očekáváme v 21:00 6°C

Celá předpověď