Papež se poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle

foto Papež František na kolečkovém křesle při setkání se sestrami představenými v audienčním sálu ve Vatikánu, 5. května 2022.

Vatikán - Papež František se dnes poprvé objevil na veřejnosti na kolečkovém křesle. Informovala o tom agentura AFP. Pětaosmdesátiletý papež si již delší dobu stěžuje na akutní bolesti kolen a tento týden uvedl, že kvůli tomu není schopen chůze.

Papež František na kolečkovém křesle při setkání se sestrami představenými v audienčním sálu ve Vatikánu, 5. května 2022. Papež se ve Vatikánu zúčastnil setkání se sestrami představenými. Do audienčního sálu ho přivezl osobní asistent a několik hodin debatoval se zhruba 900 účastnic setkání. Ve svém proslovu vyzdvihl význam služby ostatním.

V rozhovoru, který v úterý zveřejnil italský deník Corriere della Sera, si papež znovu postěžoval na bolesti kolen. "Mám narušený kolenní vaz ... Už to trvá nějakou dobu, a nejsem kvůli tomu schopen chůze," uvedl papež. V úterý se podrobil menšímu nechirurgickému zásahu a při středeční generální audienci měl viditelné problémy s pohybem, napsala agentura AFP.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 7. července 2022

Očekáváme v 9:00 16°C

Celá předpověď