Papež František bude modlitbu vysílat přes internet

foto Ilustrační foto - Papež František.

Vatikán - Kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušil papež František své tradiční nedělní vystoupení na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu, modlitbu Anděl Páně přednese ze své knihovny. Věřící budou moci jeho poselství sledovat třeba na internetu, informovala dnes agentura Reuters. Zrušena je i středeční generální audience.

"Modlitba bude vysílána živě na videu ... na obrazovkách na Svatopetrském náměstí, aby se mohli věřící zúčastnit," uvedl dnes Vatikán v prohlášení. Kvůli poselství se každou neděli na pravém břehu Tibery schází desítky tisíc lidí, zájemci ho v neděli mohou shlédnout také online či v televizi.

Itálie je nyní jedním z největších světových ohnisek nákazy nového typu koronaviru. Podle páteční bilance je v zemi přes 4600 nakažených, nemoci COVID-19, kterou tento virus způsobuje, dosud podlehlo 197 lidí.

Papež František zrušil většinu veřejných vystoupení již minulý týden a to kvůli silnému nachlazení. Třiaosmdesátiletá hlava katolické církve byla kvůli svým příznakům preventivně testována na koronavirus, výsledek byl negativní. Ninulou neděli papež ve svém poselství oznámil, že ze zdravotních důvodů ruší pravidelný postní meditační pobyt. Svou účast zrušil poprvé od chvíle, kdy se v roce 2013 stal papežem.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je středa 5. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 23°C

Celá předpověď