Papež František během mše velebil Pannu Marii i všechny matky

foto Papež František během tradiční novoroční mše.

Vatikán - Papež František během dnešní mše velebil nejen Pannu Marii, ale rovněž všechny matky. Jejich láska představuje základ lidstva a je lékem pro dnešní svět, který je často rozdělený a plný samoty, strádání a hořkosti, citovala papeže agentura AP. Tradiční novoroční mše se konala u příležitosti církevního svátku Slavnost Matky boží Panny Marie. Římskokatolická církev zároveň slaví 52. Světový den míru.

"Musíme se učit od matek, že hrdinství se projevuje sebeobětováním, síla soucitem a moudrost pokorou," řekla hlava katolické církve ve svém kázání. Právě matky jsou osobami, které vědí, jak děti vzít za ruku a láskyplně je uvést do života, citoval z papežova prohlášení server Crux, který se zabývá zprávami z katolické církve.

Někdy se podle Františka mohou děti začít ubírat špatnou cestou, myslet si, že jsou silné a svobodné, ale stanou se z nich ztracení a zotročení lidé, kteří zapomněli na lásku svých matek a žijí v hněvu a hořkosti. Jak papež rovněž poznamenal, být "lstivý a zákeřný" bývá někdy považováno za známku síly, "nejde však o nic jiného než slabost".

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je středa 21. srpna 2019

Očekáváme v 23:00 16°C

Celá předpověď