Panely konference o budoucnosti EU jdou do finále

foto

Občané členských států Evropské unie dokončí jednání o silnější ekonomice, sociální spravedlnosti a zaměstnanosti, vzdělávání, kultuře, mládeži, sportu a digitální transformaci.

Ve dnech 25. až 27. února bude přibližně 200 občanů ze všech států Evropského unie – různého věku i původu – dokončovat svá doporučení pro budoucnost Evropy na panelu evropských občanů na téma ohledně ekonomiky, digitalizace, zaměstnanosti a vzdělávání. Toto třetí a závěrečné zasedání panelu pořádá Institut pro mezinárodní a evropské záležitosti v irském Dublinu. Páteční a nedělní dopolední zasedání panelu budou živě přenášena na platformě.

Panel číslo 1 s názvem "Silnější ekonomika, sociální spravedlnost a zaměstnanost / Vzdělávání, kultura, mládež a sport / Digitální transformace“ se zabývá budoucností unijní ekonomiky a pracovních míst, zejména po pandemii covid-19, přičemž věnuje náležitou pozornost souvisejícím otázkám sociální spravedlnosti. Rovněž se věnuje příležitostem a výzvám spojeným s digitální transformací. Jde o jedno z největších projednávaných témat, která jsou zaměřena na budoucnost. Dále se věnuje budoucímu vývoji Evropy v oblasti mládeže, sportu, kultury a vzdělávání.

Konference o budoucnosti Evropy, pod níž tento a další panel spadají, učinila mezitím další krok vpřed. Všechny příspěvky, které byly vloženy do 20. února na platformu https://futureu.europa.eu, budou nyní vyhodnoceny pro další zprávu, která má být předložena 17. března. Zároveň budou použity při závěrečných plenárních zasedáních konference a pracovních skupin. Možnost přispívat na platformě však zůstává nadále otevřená, aby debata mohla pokračovat online. Zpráva shrnující pozdější příspěvky bude připravena po 9. květnu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je čtvrtek 8. prosince 2022

Očekáváme v 19:00 1°C

Celá předpověď