Pandemie podpořila v USA prodej marihuany, obchody strmě stoupají

foto Ilustrační foto - Zaměstnanci obchodu v coloradském Denveru balí marihuanové cigarety. Americký stát Colorado se připravuje na otevření obchodů, kde bude od 1. ledna legálně ke koupi marihuana pro rekreační užití.

New York - Pokud v Americe pandemie koronaviru něco nedokáže zničit, pak jsou to obchody s marihuanou, shoduje se dnes několik amerických serverů. Prodej drogy, ve většině amerických států legální, trhá rekordy, v některých regionech se zvýšil až o pětinu. Zákazníky jsou vyděšení konzumenti, které čekají možná až měsíce v domácí izolaci.

Marihuanoví podnikatelé najímají nové pracovní síly, propouštěné z odvětví postižených epidemií, napsal server Politico. Akcie firem produkujících a prodávajících drogu strmě stoupají, ve srovnání se situací před pandemií i dvojnásobně. To vše v situaci, kdy jiné burzovní tituly zaznamenávají propad.

Firma Trulieve, jejíž tržní hodnota se odhaduje na miliardu dolarů, najímá nové prodejce a skladníky. "Doba je skvělá, zejména pro náš obor, který se v minulosti potýkal s problémy," pochvaluje si koronavirovou krizi Kim Riversová, majitelka firmy.

Třiatřicet z padesáti amerických států prodej marihuany legalizovalo, téměř všechny navíc zařadily marihuanu na seznam nepostradatelných produktů, jejichž prodej ani v podmínkách omezení obchodní sítě nepodléhá žádnému zákazu. V San Francisku a Denveru se o zákaz pokoušeli, ale bouřlivá nevole veřejnosti je od tohoto kroku odradila. Obavy zdravotníků, že kouření marihuany může v době šíření závažné plicní infekce zdraví lidí poškodit, ustoupily rychle do pozadí.

Když koronavirová hysterie v březnu začala, lidé začali hromadit zásoby potravin, toaletního papíru - a marihuany, napsal server Politico. Když v Denveru hrozil zákaz, zvýšily se prodeje drogy o 120 procent.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 27. května 2020

Očekáváme v 7:00 10°C

Celá předpověď