Pančochová, Vojáčková a Horák myslí ve freestylu na olympiádu

foto Ilustrační foto - Kvalifikace na závody Světového poháru ve snowboardingu (slopestyle), 24. března ve Špindlerově Mlýně. Česká snowboardistka Šárka Pančochová.

Praha - Trojice snowboardistů Šárka Pančochová, Kateřina Vojáčková a Petr Horák bojuje o účast na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Do Koreje se chtějí kvalifikovat ve slopestylu a v Big Airu, který bude mít pod pěti kruhy premiéru.

"Myslím, že šance je velká," řekl ČTK reprezentační trenér a bývalý olympionik Martin Černík. Především si ale přál, aby všichni tři adepti vydrželi zdravotně pořádku. "Snowboarding se dostal do extrému. Skoky jsou čím dál větší, je to nebezpečnější a životnost jezdců výrazně klesla," pronesl Černík.

Přidat další kvalifikační body mohou o víkendu Pančochová a Horák, kteří se na poslední chvíli vešli do startovních listin sobotního Big Airu na Světovém poháru v Miláně. Pančochová zde před rokem skončila třetí, ale letos je rampa větší než v minulosti.

Bývalá vítězka Světového poháru ve freestylových disciplínách a slopestylu v květnu podstoupila operaci ramena. "Fyzicky je na tom dobře, rameno se podařilo zrehabilitovat. Po psychické stránce je tam trošku obava z obnovení. Je malinko zabržděná, ale zase o všem víc přemýšlí," řekl Černík.

Pátá žena z olympijského závodu ve slopestylu v Soči Pančochová plánuje startovat v Pchjongčchangu ve slopestylu a v Big Airu. O U-rampu se pokoušet nebude. "S rampou na olympiádě nepočítá, to nejde zvládnout," řekl Černík.

Vedle Pančochové se stále více prosazuje dvacetiletá Vojáčková. Podle Černíka zvládla v tréninku jako první Češka dvojité salto vzad a zlepšila stávající trik switch 540. "Má dva dobré a silné triky. Může to být znát," řekl Černík.

Studentce ekonomie Vojáčkové pomohl jako celému týmu i týdenní trénink v létě v Japonsku. "Mají tam umělý nájezd a dopad je jako na sněhu, ale na speciální nafukovací bagy. Je to bezpečné, dá se dopadnout jakkoli a vím, jestli to pak na sněhu odjedu," popsala Vojáčková podmínky v Tojama Kings.

Světový pohár začal v září na Novém Zélandu a po Miláně se uskuteční další závody v Číně, Německu, USA a poslední před olympiádou pak v Laaxu ve Švýcarsku.

Program Světového poháru ve snowboardingu 2017/18 - freestylové disciplíny:

11. listopadu: Milán (It.) - Big Air, 25. listopadu: Peking - Big Air, 2. prosince: Mönchengladbach (Něm.) - Big Air, 9.-10. prosince: Copper Mountain (USA) - Big Air, U-rampa, 21. prosince: Secret Garden (Čína) - U-rampa, 12.-13. ledna: Snowmass (USA) - slopestyle, U-rampa, 19.-20. ledna: Laax (Švýc.) - slopestyle, U-rampa, 17. března: Seiseralm (It.) - slopestyle, 24. března: Québec City (Kan.) - Big Air.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je středa 17. října 2018

Očekáváme v 23:00 13°C

Celá předpověď