Pála byl nadšený, ale varoval před dlouhou cestou k titulu

foto Finále tenisového Fed Cupu ČR - USA, 10. listopadu 2018 v Praze. Ve druhému utkání zvítězila domácí jednička Kateřina Siniaková (na snímku se raduje s kapitánem Petrem Pálou) nad Alison Riskeovou z USA. Svěřenkyně kapitána Petra Pály tak po dnešku vedou 2:0 na body.

Praha - Kapitán Petr Pála ocenil, jak Barbora Strýcová i Kateřina Siniaková zvládly dnešní dvouhry ve finále Fed Cupu. Obě jeho svěřenkyně v O2 areně ustály rozdílný tlak a přiblížily český výběr k dalšímu triumfu v soutěži.

Máte za sebou perfektní den, slyšel Pála po pětihodinovém sezení na lavičce, během něhož Strýcová zdolala Sofii Keninovou a Siniaková Alison Riskeovou. "Vždycky je perfektní, když se vede dva nula," přikývl spokojeně.

Češky jsou pod vedením Pály pošesté ve finále a všech předchozích pět utkání proměnily v titul. Obě dvouhry v sobotu ve finále vyhrály proti Německu v roce 2014 i proti Srbkám o dva roky dříve. "Ještě nás ale čeká dlouhá cesta," upozornil Pála.

Tušil, že zdaleka není vyhráno. Strýcová odehrála vyrovnanou bitvu s mladou Keninovou, která může Siniakovou v neděli potrápit. "Překvapila mě," řekl Pála o devatenáctileté Američance a k celkovému výsledku utkání dodal: "Ještě nás čeká spousta práce. Není to dané, pořád je to velmi otevřený souboj."

Radost měl, jak Strýcová a Siniaková ustály náročnost svých zápasů. "Každá z jiného důvodu a z toho jsem nadšený," řekl s pěti vavříny nejúspěšnější kapitán historie Fed Cupu. "Bára hraje poslední fedcupový víkend a excelentně si to uhrála a ukázala zkušenosti. Katka při domácí premiéře zvládla domácí publikum."

O případném zařazení nachlazené světové sedmičky Petry Kvitové nechtěl kapitán nahlas mluvit. "Sedneme si na večeři a pobavíme se. Nominace na zápasy zveřejníme vždy před jednotlivými duely," konstatoval.

Kvitová vydržela celou dobu během dvouher v hledišti a Strýcovou i Siniakovou se snažila pokřiky povzbuzovat. Jak je na tom zdravotně, Pála nevěděl. "Neměl jsem pořádně možnost s ní během zápasů hovořit," řekl.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je úterý 18. června 2019

Očekáváme v 9:00 21°C

Celá předpověď