Ozbrojenci při útocích na nigerijské kostely zabili osm lidí, 38 unesli

foto Ilustrační foto - Oběti útoku islámské extrémistické skupiny Boko Haram na zemědělskou školu na severovýchodě Nigérie.

Kano (Nigérie) - Nejméně osm lidí zabili ozbrojenci v severní Nigérii při nedělních útocích na dva kostely. Dalších 38 osob unesli, informoval dnes oficiální činitel Nigerijského křesťanského svazu (CAN), kterého citovala agentura Reuters.

Útoky se staly během ranní bohoslužby v katolickém a baptistickém kostele, řekl agentuře Reuters reverend Danlami Gajere z CAN. Policejní mluvčí státu Kaduna, kde k útokům došlo, zatím informaci nekomentoval.

Před dvěma týdny ozbrojenci s kalašnikovy a výbušninami napadli katolický kostel ve městě Owo a zabili 40 lidí. Nigerijská vláda z útoku podezírá teroristickou skupinu Islámský stát v provincii Západní Afrika (ISWAP); ta se ale k útoku nepřihlásila.

Islamističtí ozbrojenci v Mali zabili při víkendových útocích 132 vesničanů

Islamističtí ozbrojenci zabili při několika víkendových útocích 132 lidí ve vesnicích v centrální části Mali. Jde o zatím poslední velký incident v rámci zhoršující se bezpečnostní situace v zemi, informovala dnes agentura Reuters.

Příslušníci islamistické skupiny Katiba Macina napadli nejméně tři vesnice ve venkovské komunitě Bankass v centrální oblasti Mopti. Útoky se odehrály v noci ze soboty na neděli, uvedla dnes v prohlášení malijská vláda.

Mali bojuje proti islamistickému povstání, které se na severu země zrodilo po státním převratu v roce 2012 a od té doby se rozšířilo do dalších částí tohoto západoafrického státu. Některé z islamistických skupin jsou napojené na teroristické sítě Al-Káida a Islámský stát (IS).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 5. července 2022

Očekáváme v 21:00 20°C

Celá předpověď