Ovečkin se dostal do čela produktivity NHL o bod před Draisaitla a McDavida

foto Ilustrační foto - Sidney Crosby z Pittsburghu (vlevo) a Alexandr Ovečkin z Washingtonu v utkání hokejové NHL, které se hrálo 10. prosince 2021.

New York - Ruský hokejový kanonýr Alexandr Ovečkin z Washingtonu se dostal do čela produktivity NHL o bod před Leona Draisaitla a Connora McDavida z Edmontonu. Šestatřicetiletý Ovečkin si ve 29 zápasech připsal 46 bodů za 21 branek a 25 asistencí.

Němec Draisaitl má na druhém místě na kontě z 27 utkání 23 tref a 22 přihrávek a Kanaďan McDavid na třetí pozici zaznamenal 16 gólů a 29 asistencí.

Nejproduktivnějším českým hráčem je na 69. místě Jakub Voráček z Columbusu s 22 body za jednu branku a 21 přihrávek. Sedmdesátý Tomáš Hertl ze San Jose si ve 29 duelech připsal 21 bodů za 14 přesných zásahů a sedm asistencí.

18. Stephenson (Vegas) 27 29 (9+20)
19. J.T. Miller (Vancouver) 30 29 (9+20)

Brankáři:

Vítek Vaněček (Washington) odchytal v 14 zápasech 790:17 minut, inkasoval 33 branek, má průměr 2,51 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,8 procenta.

Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v 16 zápasech 824:22 minut, inkasoval 45 branek, má průměr 3,28 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,2 procenta a jednou udržel čisté konto.

Daniel Vladař (Calgary) odchytal v sedmi zápasech 429:08 minut, inkasoval 15 branek, má průměr 2,10 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 92,8 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

David Rittich (Nashville) odchytal ve pěti zápasech 271:07 minut, inkasoval 14 branek, má průměr 3,10 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,0 procenta.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal ve třech zápasech 160 minut, inkasoval 11 branek, má průměr 4,13 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,0 procenta.