Ostravská muzejní noc předčila očekávání organizátorů

foto Ostravská muzejní noc, ve které se představí kulturní organizace regionu, byla slavnostně zahájena 28. srpna 2021 na Prokešově náměstí v Ostravě. V hasičském muzeu byl zájem o historickou i současnou techniku.

Ostrava - Letošní Ostravská muzejní noc předčila očekávání organizátorů. Všech 22 zúčastněných institucí, které v sobotu nabídly volný vstup až do pozdních večerních hodin, odhaduje počet vstupů dohromady na 8000. Nejvíce návštěvníků evidovali v Hasičském muzeu města Ostravy. ČTK to dnes sdělila mluvčí akce Jana Malášek Šrubařová z Galerie výtvarného umění v Ostravě (GVUO).

Fotogalerie

"Velký zájem veřejnosti byl také o Galerii výtvarného umění v Ostravě a Ostravské muzeum. Přes 600 účastníků navštívilo Národní zemědělské muzeum a Důl Michal," uvedla ředitelka Ostravského muzea Jiřina Kábrtová.

Muzea, galerie či památky nabídly lidem netradiční prohlídky, tvůrčí dílny hlavně pro děti, koncerty, besedy, ale i chemické pokusy nebo kvízy. Tématem, které si akce přenesla z loňského ročníku neuskutečněného kvůli koronavirové pandemii, byl Svět v obrazech Jana Amose Komenského.

"Pro Ostravskou muzejní noc je typické, že se do festivalu zapojují také technické památky, knihovny, divadla, umělecké školy, ale i radnice, které tak deklarují svou podporu kultuře ve městě," uvedla Šrubařová. Bezplatné autobusové linky a historické dopravní prostředky, které vypravil Dopravní podnik Ostrava, přepravily mezi institucemi 1800 lidí.

"Obrovský ohlas a kvalita vizuálních akcí dokázaly, že vynucené koronavirové pauzy kulturní instituce využily ve svůj prospěch. Až do desáté hodiny večerní byly nejčastějšími návštěvníky festivalu rodiny s dětmi. Pro ně byl připraven program téměř v každé zapojené instituci," uvedla Šrubařová. Dodala, že až do 20. září si účastníci akce mohou za pět nasbíraných razítek z navštívených institucí vyzvednout drobný dárek v GVUO nebo v Ostravském muzeu.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je čtvrtek 19. května 2022

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď