Ostrava zahájila přípravu s novým koučem, ale bez posil

foto Fotbalisté Baníku Ostrava zahájili 6. ledna 2020 zimní přípravu s novým trenérem Lubošem Kozlem (vpravo).

Ostrava - S novým koučem Lubošem Kozlem dnes fotbalisté Ostravy zahájili přípravu na jarní část sezony. Hráčský kádr Baníku však zatím žádných velkých změn nedoznal. Nástupce odvolaného Bohumila Páníka vzal do společné přípravy s áčkem dorostence Jakuba Drozda, Jakuba Tamajku, Timofeje Barkova a nejlepšího střelce třetiligového béčka Davida Buchtu. Z hostování se do Ostravy vrátil i útočník Ondřej Šašinka ze Slovácka, který však po zranění trénuje individuálně.

"Začínáme s kádrem, který tu byl na podzim. Chybí jen Lukáš Pazdera, kterému skončila smlouva, a vrátil se nám z hostování Ondřej Šašinka. Máme tady i čtyři mladé kluky. Neříkám, že tu budou nastálo, ale máme v plánu to trochu otevřít mladým hráčům z akademie, aby přičichli k tréninkovému procesu," konstatoval Kozel na setkání s novináři.

Fotbalisté Baníku Ostrava zahájili 6. ledna 2020 zimní přípravu s novým trenérem Lubošem Kozlem (v bílé čepici vlevo). Vedle něj vpravo stojí trenér brankářů Vít Baránek. O jiných posilách se zatím nehovořilo. "Bavili jsme se o nějakých jménech, ale více bych k tomu zatím neříkal. Rozhodně ale neplánujeme nějaké rozsáhlé změny, možná dvě tři," prozradil Kozel.

Baník dnes začal s 23 hráči, v úterý se má připojit Milan Baroš a v pátek Dame Diop a Dyjan Carlos de Azevedo. "Všichni hráči dostanou v prvním týdnu prostor," řekl Kozel, kterému chyběl nemocný středopolař Rudolf Reiter.

První zápas sehraje Baník v pátek v rámci Tipsport ligy proti Prostějovu, v sobotu se představí v Zabrze.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

29°C

Dnes je čtvrtek 13. srpna 2020

Očekáváme v 3:00 19°C

Celá předpověď