Slavia v dohrávce deklasovala Zlín, Baník zdolal Liberec

foto Utkání 12. kola první fotbalové ligy: Fastav Zlín - Slavia Praha, 27. ledna 2021 ve Zlíně. Hráči Slavie se radují z gólu.

Praha - Fotbalisté Slavie v dohrávce 12. kola první ligy zvítězili na hřišti Zlína vysoko 6:2 a upevnili si vedení v tabulce. Obhájci titulu navýšili náskok před druhým Jabloncem, který hostí v neděli, a třetí Spartou na devět bodů.

Pražané ve Zlíně už v úvodním poločase nasázeli pět branek. Premiérový ligový hattrick zaznamenal Jan Kuchta, trefili se i Peter Olayinka s Abdallahem Simou. Za domácí po pauze snížili Martin Cedidla s Tomášem Poznarem, ale poslední slovo měl v přesilovce po vyloučení Tobiáše Slováka střídající Petar Musa.

Slavia jako jediná v této ligové sezoně stále dál drží neporazitelnost, v nejvyšší soutěži bodovala už 28 utkání po sobě. Naopak Zlín v posledních sedmi kolech nezvítězil a zůstal dvanáctý.

Ostrava v dohrávce 9. kola doma zdolala Liberec 1:0 a na pátém místě tabulky vystřídala svého dnešního soupeře. Jediný gól dal v páté minutě Tomáš Zajíc, jenž zaznamenal jubilejní třicátou trefu v nejvyšší soutěži. Baník si připsal premiérové vítězství roku 2021.

Slovan nebodoval po pěti zápasech, navíc v nastavení přišel o vyloučeného Jhona Mosqueru. Severočeši prohráli teprve podruhé z posledních 14 vzájemných ligových duelů.

Bohemians 1905 v dohrávce 14. kola v Ďolíčku remizovali s poslední Opavou 0:0. Domácí Květ v 67. minutě vstřelil gól, ale ten neplatil kvůli Puškáčově ofsajdu. "Klokani" v lize nevyhráli počtvrté za sebou, ale díky bodu se posunuli na třinácté místo tabulky před Teplice.

Slezané nedokázali naplno bodovat v desátém kole v řadě a na první nesestupovou příčku, kterou drží patnáctá Mladá Boleslav, ztrácí dva body. Opavští fotbalisté v nejvyšší soutěži prodloužili nelichotivou venkovní sérii bez vítězství na 24 zápasů.

Statistiky středečních zápasů:

--------

Dohrávka 9. kola:

Baník Ostrava - Slovan Liberec 1:0 (1:0)

Branka: 5. Zajíc. Rozhodčí: Julínek - Dobrovolný, Bureš - Marek (video). ŽK: Fleišman, Kuzmanovič, Kaloč - Rabušic, Karafiát, Purzitidis, Mosquera, Čech (asistent trenéra). ČK: 90.+4. Mosquera. Bez diváků.

Dohrávka 12. kola:

Fastav Zlín - Slavia Praha 2:6 (0:5)

Branky: 48. Cedidla, 74. Poznar - 11., 17. a 45. Kuchta, 3. Olayinka, 36. Sima, 89. Musa. Rozhodčí: Franěk - Dresler, Flimmel - Denev (video). ŽK: Cedidla, Slovák. ČK: 75. Slovák (všichni Zlín). Bez diváků.

Dohrávka 14. kola:

Bohemians Praha 1905 - SFC Opava 0:0

Rozhodčí: Cieslar - Mokrusch, Podaný - Adam (video). ŽK: Vacek - Juřena, Fendrich. Bez diváků.

1. Slavia 16 14 2 0 48:8 44
2. Jablonec 16 11 2 3 33:16 35
3. Sparta 16 11 2 3 33:18 35
4. Slovácko 16 9 3 4 30:17 30
5. Ostrava 16 7 5 4 21:13 26
6. Liberec 16 7 4 5 24:17 25
7. Olomouc 16 6 7 3 25:19 25
8. Plzeň 16 7 3 6 30:21 24