Orlické hory zaplavili turisté, parkoviště byla plná

foto Do Orlických hor se 20. února 2021 vypravilo velké množství turistů. Chtějí využít hezkého počasí a dobrých sněhových podmínek pro běžecké lyžování. Policisté příval návštěvníků musí řídit. Na snímku je plné parkoviště na Šerlichu v Deštném na Rychnovsku.

Deštné v Orlických horách (Rychnovsko) - Do Orlických hor se dnes vypravilo velké množství turistů. Chtěli využít hezkého počasí a dobrých sněhových podmínek pro běžecké lyžování. Policisté příval návštěvníků museli řídit. "Parkoviště na Šerlichu je plné, v Deštném zbývá pár míst. Policisté regulují dopravu, dbejte jejich pokynů. Využijte i jiné lokality hor," uvedla policie v poledne na twitteru.

Podle údajů Horské služby je na hřebenech kolem 60 centimetrů zmrzlého sněhu. Ráno se teploty pohybovaly kolem bodu mrazu a bylo jasno. Do velké části Krkonoš v současnosti návštěvníci nemohou. Okres Trutnov je uzavřen kvůli špatné epidemické situaci.

Více práce dnes měli také pracovníci Krkonošského národního parku, hlavně v jeho západní části. Strážci museli řešit množství přestupků. Ve více než 100 případech odvrátili lyžaře od nedovoleného jednání, několikrát museli za vstup do volného terénu v klidovém území parku uložit pokutu. V neděli bude ve službě na hřebenech zvýšený počet strážců.

Stovky turistů se vydaly také do hor v Ústeckém a Libereckém kraji. Policie na severu Čech nezaznamenala problémy v dopravě. V Bedřichově bylo zaplněno velké centrální parkoviště, volná místa na dalších parkovištích ale zbývala. ČTK to řekla před polednem mluvčí liberecké policie Ivana Baláková. Klid byl také v okolí horských středisek v Ústeckém kraji. Podle mluvčího ústecké policie Dana Vítka nebyly v regionu problémy ani na hranicích s Německem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je neděle 7. března 2021

Očekáváme v 15:00 7°C

Celá předpověď