Orlen Unipetrol ve třech čtvrtletích zešestinásobil čistý zisk na 13,6 mld. Kč

foto Ilustrační foto - Závod Unipetrolu v Litvínově na Mostecku.

Praha/Varšava - Petrochemický holding Orlen Unipetrol v letošních prvních třech čtvrtletích zvýšil čistý zisk meziročně o 508 procent na 2,616 miliardy zlotých (zhruba 13,6 miliardy Kč). Tržby stouply o 82 procent na téměř 30 miliard zlotých (zhruba 156 miliard korun). Oznámila to dnes polská společnost PKN Orlen, která je majitelem podniku.

V samotném třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně stoupl o 455 procent na 1,126 miliardy zlotých (zhruba 5,85 miliardy Kč) a tržby se zvýšily o 77 procent na téměř 11,4 miliardy zlotých (asi 59,3 miliardy Kč). Za růstem tržeb stály vyšší ceny rafinerských a petrochemických produktů a vyšší objem rafinace, napsala PKN.

Skupina Orlen Unipetrol je největší rafinerskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu.

Do skupiny Orlen Unipetrol spadají rafinerie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo v Pardubicích, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně.

PKN Orlen je největší rafinerskou společností v Polsku. Od roku 2018 je jediným vlastníkem holdingu Orlen Unipetrol, do kterého patří i síť čerpacích stanic Benzina Orlen.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pátek 3. února 2023

Očekáváme v 21:00 5°C

Celá předpověď