Ordoš bude pokračovat i v příští sezoně v Liberci

foto Ilustrační foto - ČR - Švýcarsko, zápas Euro Hockey Challenge, 4. dubna 2018 v Příbrami. Jan Ordoš z ČR a švýcarský brankář Joren van Pottelberghe.

Liberec - Hokejový útočník Jan Ordoš bude i v příští sezoně působit v extraligovém Liberci. Klub využil na jednadvacetiletého odchovance Ústí nad Labem opci. Ordoš, který je v současném kádru české reprezentace v přípravě na mistrovství světa, má nově platný kontrakt s Bílými Tygry do konce ročníku 2018/19.

"Poctivým postupným vývojem si řekl o pevné místo v sestavě. Jeho pozvánka na sraz národního týmu je potvrzením dobré práce, kterou v klubu odvádí, a může být velkou motivací do práce nejen pro něj, ale i pro náš realizační tým, který se na vývoji mladých hráčů podílí," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel a trenér Liberce Filip Pešán.

Ordoš přišel do Liberce už v 15 letech a v uplynulé sezoně si v 61 zápasech včetně play off připsal 22 bodů za 13 branek a devět asistencí. Celkem má v extralize na kontě 142 utkání a 45 bodů (22+23).

V národním týmu debutoval před dvěma týdny v Euro Hockey Challenge proti Švýcarsku. Na kontě má čtyři starty a zůstává v kádru před turnajem Carlson Hockey Games v Pardubicích. "Rádi bychom v nejbližší době vstoupili s Honzou do jednání o další víceleté smlouvě," dodal Pešán.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je sobota 20. října 2018

Očekáváme v 9:00 11°C

Celá předpověď