Opravy nehodou poškozené trati u M. Lázní se blíží k závěru

foto Dělníci začali 13. srpna 2019 opravovat trakční vedení na trati u Mariánských Lázní, kterou na konci července poškodila havárie nákladního vlaku. Na místě stále zůstávalo několik zničených vagónů.

Mariánské Lázně (Chebsko) - Opravy trati u Mariánských Lázní, kterou na konci července poškodila havárie nákladního vlaku, se blíží ke konci. Dnes začaly práce na opravě trakčního vedení, informovala ČTK mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Vyšetřování příčin nehody pokračuje. Termín zprovoznění trati upřesní SŽDC podle Pistoriusové tuto středu.

Nehoda se stala 28. července odpoledne.  Vlak s cisternami plnými práškového vápence nedaleko Mariánských Lázní vykolejil a většina vagonů skončila mimo koleje, některé se svezly po náspu. Nehoda poškodila asi 200 metrů kolejí a 300 metrů trakčního vedení a způsobila škodu asi za 20 milionů korun. Nebyl ale při ní nikdo zraněn.

Práce na opravě začaly, jakmile se hasičům podařilo vykolejené vagony odstranit z trati. "Je opravená záporová stěna, je přeštěrkováno, položila se nová kolej. Práce pokračují podle harmonogramu. Před uvedením do provozu je nutné provézt odpovídající zkoušky a revize. Termín zprovoznění upřesníme ve středu 14. srpna," sdělila ČTK Pistoriusová.

Na místě dnes dělníci začali s obnovou narušeného trakčního vedení. Pod náspem stále zůstávají zbytky vagonů s cisternami.

Podle prvních odhadů nehodu způsobila vysoká rychlost vlaku. V místě nehody byla nařízená maximální rychlost 30 kilometrů v hodině, vlak jel podstatně rychleji. To podle informací ČTK potvrdily i údaje z rychloměru vlaku. Ukázaly, že v místě návěsti nařizující rychlost 30 km/h projel rychlostí 91 km/h. V místě, kde vlak vykolejil, jel rychlostí 86 km/h.

Podle krajského policejního mluvčí Jakuba Kopřivy ale vyšetřování pokračuje. "Čekáme na výsledky vyšetřování Drážní inspekce," řekl ČTK. Definitivní závěry vyšetřování Drážní inspekce ale mohou být známé i za několik měsíců.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

17°C

Dnes je čtvrtek 28. května 2020

Očekáváme v 1:00 11°C

Celá předpověď