Opravené Národní muzeum dostane nový orientační systém

foto V Národním muzeu se bude po rekonstrukci instalovat také nový orientační a informační systém. Soutěž na něj vyhrál Roman Černohous a esté architekti.

Praha - Národní muzeum dostane nový informační a orientační systém, který propojí historickou budovu a novou budovu. Hlavní budova se po tříleté rekonstrukci otevřela 28. října, od té doby na prohlídku částečně zpřístupněné budovy lidé stojí dlouhé fronty. V soutěži na orientační systém, které se zúčastnilo pět týmů, zvítězil návrh týmu Roman Černohous a esté architekti. ČTK to dnes sdělila Jarmila Řehořková ze společnosti Czechdesign, která soutěž uspořádala.

Zakázka, na které bude tým pracovat několik měsíců, má finanční hodnotu 500.000 korun. Nový orientační systém NM dostane v roce 2019. Vítězný tým navrhl panely ve vínové barvě, které se přizpůsobují povrchu zdí historické i nové budovy, a nezasahují tak výrazněji do prostoru. Variabilita stejně jako použitelnost v obou stylově odlišných budovách zaujala porotu na vítězném návrhu nejvíce.

"Hlavním prvkem jsou kovové panely, které svým tvarem reagují na konkrétní umístění v prostoru a oběma budovám se přizpůsobují. Nepůsobí tak jako fyzické ani pohledové bariéry, umožňují nerušený pohyb všemi přístupnými zónami a expozicemi, ale zároveň jsou snadno rozpoznatelné," uvedli autoři.

Oslovení autoři měli v soutěži za úkol vytvořit tým skládající se z grafického designéra a produktového designéra nebo architekta. Soutěžili ještě čtyři skupiny, Petr Hák Architecture/Design a studio Okolo, Stanislav Holý a studio Miroko Maroko, Ondřej Horáček a Mjölk architekti a poslední tým tvořili Markéta Steinert a Herrmann & Coufal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 15. listopadu 2018

Očekáváme v 1:00 1°C

Celá předpověď