Oprava silnice I/49 u Lípy na Zlínsku brzdí provoz, objíždět opravovaný úsek se nevyplatí

foto

Zlín 21. června 2023 (PROTEXT) - Až třicet tisíc vozidel denně projede po silnici I/49. Ukázaly to výsledky sčítání dopravy v roce 2020. Z hlediska hustoty provozu je tato komunikace nejvytíženější silnicí první třídy ve Zlínském kraji. A to se projevuje i na jejím stavu. Ředitelství silnic a dálnic je proto nuceno tuto cestu častěji opravovat. Právě před několika dny zahájilo frézování povrchu vozovky u obce Lípa. Poškozený asfaltový koberec tu nahradí novým.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: „Opravujeme silnici I/49 mezi Lípou a Zádveřicemi. Jedná se o úsek v délce 2200 metrů od slušovické křižovatky po zádveřický motorest. Provoz je veden kyvadlově a řídí ho semafory nebo regulovčíci.“

Kyvadlový provoz v tak exponovaném úseku samozřejmě způsobuje problémy. Jedná se totiž o cestu mezi Zlínem a Vizovicemi. Osobní i nákladní doprava tudy směřuje i dál na Valašsko a sever Moravy, například do Vsetína nebo do Ostravy a také do Polska. Jezdí tudy i těžká kamionová doprava, a právě ta asfalt nejvíc poškozuje. Objíždět opravovaný úsek se nevyplatí, řidiči ale musí počítat se zpožděním v řádu minut. Naštěstí ale jen do 8. července, kdy práce za 32 a půl milionu korun skončí.

Ředitelství silnic a dálnic rekonstruuje silnici 1/49 mezi Zlínem a Vizovicemi postupně. Výměna asfaltového povrchu v okolí obce Lípa navazuje na opravu úseku dlouhého 1200 metrů od zádveřického motorestu směrem na Vizovice. Ta proběhla v září a říjnu roku 2022. A nebyla to poslední investice na této silnici, další by měla přijít na řadu už o prázdninách.

Jan Rýdl, mluvčí ŘSD: „Během letních prázdnin, kdy je intenzita provozu nižší, plánujeme opravu dalšího úseku 1/49 přímo v ulicích Zlína, a to od odbočky z ulice Antonínova až po křižovatku s ulicí Osvoboditelů. Termín začátku prací a související dopraví omezení samozřejmě upřesníme předem.“

Přestože prázdninový provoz je méně hustý a nejezdí tolik kamionů, v případě této opravy se budou muset obrnit trpělivostí nejen řidiči, ale také obyvatelé Zlína.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď