Oprava na Florenci znovu zastaví provoz pražského metra na části linky C

foto Eskalátory v přestupní stanici metra Florenc v Praze. Ilustrační foto.

Praha - Oprava stropní desky ve stanici Florenc zastaví o víkendu provoz pražského metra na lince C mezi Vltavskou a Hlavním nádražím. Metro v tomto úseku nepojede dnes ani v neděli. Lidé mohou využít náhradní tramvajovou dopravu, detailní informace najdou na webu pražského dopravního podniku.

Dopravce uzavřel stanici kvůli opravě letos už několikrát a další výluky budou následovat. Celkem jich má v plánu 26. Během víkendových oprav postupně vyměňuje 131 nosníků stropní desky. Nosníky společně s monolitickou betonovou deskou pod křižovatkou ulic Křižíkova a Ke Štvanici tvoří současný strop nad vestibulem stanice metra.

Kvůli výluce pražský dopravní podnik obnovil zastávku Hlavní nádraží v Opletalově ulici. Právě odsud bude vyjíždět náhradní tramvajová linka XC. Tramvaj bude kyvadlově jezdit z Opletalovy ulice k Masarykovu nádraží, Bílé labuti, přes Těšnov a Vltavskou k Výstavišti a zpátky.

Lidé budou moci využít rovněž tramvajovou linku číslo 36, která pojede ze Zvonařky na Vinohradech přes Karlovo a Václavské náměstí, Těšnov, na Vltavskou a následně přes Výstaviště a Nádraží Holešovice dojede na Sídliště Ďáblice. U Hlávkova mostu vznikne dočasná zastávka Vltavská.

Změna trasy čeká stejně jako při předchozích výlukách historickou linku číslo 23. Ve směru od Královky pojede ze zastávky Bruselská nepojede na Zvonařku, ale směr Nuselské schody a dále do obratiště v zastávce Náměstí Bratří Synků.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pátek 30. září 2022

Očekáváme v 9:00 10°C

Celá předpověď