Opozici zajímají data k opatřením vlády i jejich očekávaný efekt

foto Ilustrační foto - Hosty premiérového pořadu Partie Terezie Tománkové na Primě a CNN Prima NEWS byli 10. května 2020 zleva předseda České pirátské strany Ivan Bartoš a předseda ODS Petr Fiala.

Praha - Opozice se po dnešním oznámení dalších opatření proti epidemii covidu-19 zajímá, podle jakých dat se kabinet rozhoduje a co od svých kroků očekává. Šéf ODS Petr Fiala na twitteru uvedl, že dosavadní opatření nefungují a odhady vlády se ukazují jako špatné. Předseda Pirátů Ivan Bartoš klade otázku, jaký efekt očekává kabinet od zákazu nočního vycházení ve chvíli, kdy jsou zavřené restaurace a další podniky.

"Vládní opatření nefungují a odhady se ukazují jako špatné. Proto se všechno pořád mění. Vláda už je zřejmě v absolutní panice. Mají vůbec data podle kterých rozhodují?" ptá se Fiala na twitteru. Jedinou cestou podle něj je odpovědné chování občanů. "Chraňme sebe a své okolí co nejdůsledněji preventivně sami," uvedl.

Bartoš se ptá, jaký důsledek by měl mít zákaz vycházení mezi 21:00 a 04:59, který s výjimkami bude platit od středy. "Jaký efekt (ministři) očekávají vzhledem k celkové situaci, kdy je všechno zavřené? Chybí data, predikce. Je to jen další krájení salámu stylem zkusíme a uvidíme?" uvedl předseda Pirátů.

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka postrádá strategii vlády pro spolupráci se zaměstnavateli. Kromě důrazného doporučení práce z domova by měl kabinet firmám materiálně či finančně zlepšit ochranu lidí na pracovišti. "Zde dochází nejčastěji k přenosu covidu-19. Zde by tato opatření měla největší smysl," míní. Předseda KSČM Vojtěch Filip věří, že opatření pomohou omezit sociální kontakty. České televizi (ČT) řekl, že je považuje za jedno z možných řešení.

Podle šéfa STAN Víta Rakušana jsou opatření "bohužel na místě". Zákaz maloobchodního prodeje v neděli ale přináší otázku, zda nebudou obchody pod tlakem v sobotu. "Otázkou také je, jestli má vláda k řešení přistupovat touto salámovou metodou, kdy se dozvídáme postupně nová a nová opatření. Zda nedat jasný plán, zda za nějakých okolností a po nějaké době nemohou přijít určitá opatření," řekl ČT.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je pátek 18. června 2021

Očekáváme v 9:00 26°C

Celá předpověď