Operátoři zpřístupnili weby o nouzovém stavu bez účtování dat

foto Výřez z webu ministrstva zdravotnictví, kde úřad zveřejňuje informace o novém typu koronaviru.

Praha - Mobilní operátoři zpřístupnili hlavní informační kanály o nouzovém stavu na stránkách www.vlada.cz a www.mzcr.cz bezplatně. Uživatelům se při prohlížení těchto webů nebudou spotřebovávat data z jejich tarifů. Oznámila to Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS).

Opatření se nevztahuje pouze na případná odkazovaná videa. Nabídka se týká všech uživatelů s aktivní datovou službou včetně těch, kteří svůj datový balíček již vyčerpali. Současně platí i pro virtuální operátory, kteří v mobilních sítích operátorů působí.

"Vzhledem k tomu, že zavedení nezpoplatňování určitých stránek naráží na pravidla síťové neutrality, připravila APMS toto řešení ve spolupráci s regulátorem ČTÚ, který naši iniciativu podpořil," uvedl výkonný ředitel asociace Jiří Grund.

Každý z operátorů současně v průběhu posledních dní představil benefity, které je možné využívat po dobu stavu nouze - od navýšení datových balíčků, přes zvýhodněné volání příbuzným po speciální nabídky TV obsahu. V Česku je přes 14 milionů aktivních mobilních SIM karet.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 7. dubna 2020

Očekáváme v 11:00 15°C

Celá předpověď