Opel začíná nabízet svůj druhý elektromobil

foto Opel Mokka-e

Praha - Přesně o sto tisíc korun dráže, než je oficiální cena elektrické verze vozu Corsa, budou dealeři značky Opel prodávat další “bezemisní” model této tradiční německé značky.

Fotogalerie

Mokka-e, což je sportovně vyhlížející crossover určený především do městského a příměstského provozu, se tedy bude prodávat za částky počínající sumou 859 990 Kč.

Automobil s délkou 415 centimetrů má ve svých útrobách zabudovanou stejnou techniku, jako výše zmíněná Corsa. To znamená, že ji pohání elektromotor s výkonem 100 kW (136) koní, který čerpá elektrickou energii z vysokonapěťové baterie s kapacitou 50 kWh.

To, podle měřící metodiky WLTP, zajistí dojezd na jedno nabití 324 kilometrů. U dobíjecích stojanů s výkonem 100 kW lze baterii dobít na osmdesát procent kapacity již během 30 minut.

Opel nabídne zákazníkům možnost volby z celkem čtyř stupňů výbavy. Ten základní s označení Edition již obsahuje LED světla, automatickou klimatizaci, automatické přepínání dálkových a tlumených světel, digitální přístrojový štít, rádio se čtyřmi reproduktory a ovládáním na volantu, volič jízdních režimů, tempomat, startovací tlačítko, centrální zamykání s dálkovým ovládáním či šestnáctipalcová kola z lehké slitiny.

V nejvyšší výbavě Ultimate, která je oceněna na 949 990 Kč, je pak zahrnuta také třeba také navigace zobrazující se na desetipalcovém displeji, bezklíčkový vstup do vozu, adaptivní tempomat, čalounění sedaček Alcantara, adaptivní světlomety, hlídání slepého úhlu, osmnáctipalcová kola a řada dalších prvků.

Kromě této elektrické Mokky bude Opel prodávat také verze stejného modelu se spalovacími motory. V takovém případě lze vůz pořídit již od 400 000 Kč.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je neděle 17. října 2021

Očekáváme v 7:00 1°C

Celá předpověď