Opel oznámil dojezd elektrické Astry

foto Ilustrační foto -

Až se v létě příštího roku dostane na trh plně elektrická verze nové generace oblíbeného modelu Opel Astra, bude mít v technických datech uvedena dojezd 415 kilometrů.

V případě karosářské varianty kombi, kterou automobilka obchodně označuje jako Sports Tourer to zřejmě bude o něco méně. Vůz je totiž v porovnání s výchozím hatchbackem větší a těžší.

Elektrickou Astru bude pohánět jeden elektromotor čerpající elektřinu z baterie s kapacitou 54 kWh. Tu je možné stejnosměrným proudem dobíjet výkonem až 100 kW.

O cenách lze zatím jen spekulovat. Předpokládá se ale, že se Opel bude snažit vytvořit cenovku s nižší cifrou než jaká je u konkurenčního Renaultu Mégane e-tech.

Opel Astra-e využije stejnou podvozkovou platformu jako koncernový sourozenec Peugeot 308. Ten se na trh dostane zhruba stejnou dobu jako novinky značky s bleskem ve znaku.

I po uvedení elektrické verze ponechá Opel ve své nabídce v současnosti prodávané motorizace nové generace Astry. Tedy jak klasické zážehové i vznětové motory a rovněž verzi plug-in hybrid.

Automobilku z německého Rüsselsheimu čeká však již jen poslední pětiletka soužití s konvenčními pohonnými jednotkami. Po roce 2028 již má totiž zákazníkům nabízet novinky výhradně s elektrickým pohonem.

Zatím Opel nabízí u svých dealerů čtyři plně elektrické typy aut. Kromě Corsy jsou to Mokka, Combo a Zafira.

 Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď