Opel nabídne nový minielektromobil. Technicky je to Citroën

foto Opel Rocks-e.

Určitě jeden z nejmenších elektromobilů, které se aktuálně vyrábějí, nabídne německý Opel. Zatím jen na svém domácím trhu, ale o tom, zda si Rocks-e budou moci koupit zákazníci také jinde, se teprve bude rozhodovat.

Fotogalerie

“Uvídíme na jaře, podkladem k rozhodování budou určitě také prodeje v německu,” uvedl pro Autonaelektřinu.cz mluvčí tuzemského zastoupení Opelu Martin Hejral.

Předobrazem pro vznik tohoto nejmenšího vozu s bleskem ve znaku je minielektromobil Citroën Ami, který se poprvé představil vloni. Délka tohoto automobilu je 242 centimetrů, šířka pak pouze 139 centimetrů.

Pohání ho elektromotor s výkonem osmi koňských sil, což stačí na udělení maximální rychlosti 45 kilometrů v hodině. Právě díky těmto výkonovým parametrům ho ovšem mohou řídit už také školáci od patnácti let věku.

Hmotnost nepřevyšuje půl tuny, pročež mu jako zdroj energie postačuje baterie s kapacitou pouze 5,5 kWh. Díky ní na jedno nabití ujede v režimu WLTP 75 kilometrů.

Nabíjení je možné pouze z klasické 230Voltové zásuvky. Nabití do plna trvá pouze 3 hodiny.

A to nejlepší nakonec: Citroën Ami se (mimo Českou republiku) prodává za ceny počínající na úrovni 6000 eur, tedy v přepočtu přibližně 153.000 Kč.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

13°C

Dnes je čtvrtek 30. března 2023

Očekáváme v 15:00 15°C

Celá předpověď