Opel bude na konci roku nabízet již sedm elektromobilů

foto Opel Combo-e Cargo

Poměrně v rychlém sledu rozšiřuje letos značka Opel nabídku svých elektrických modelů. Po crossoveru Mokka-e nyní oznámila příchod malé dodávky s elektropohonem Combo-e.

Podle mluvčího tuzemského zastoupení Martina Hejrala se podobným tempem bude pokračovat rovněž v dalších letošních měsících. “Postupně přijdou na trh Zafira e-Life, Mokka-e. Combo e-Life, Combo e-Van a Movano-e,” vyjmenoval.

Celkem tedy bude mít tato značka na konci roku 2021 v nabídce čtyři osobní elektromobily a tři užitkové. Představitelé Opelu v tuzemsku tedy očekávají podstatné vylepšení loňských prodejních čísel v tomto segmentu. Během roku 2020 se totiž do provozu v tuzemsku zaregistrovalo jen 15 vozů Opel Corsa-e a 2 dodávky Vivaro-e. Kromě nich pak ještě 30 Grandlandů X ve verzi s plug-in hybridním pohonem.

Také se předpokládá, že by se během letošního roku mohl nastartovat zájem představitelů firem o elektromobily v jejich firemních flotilách. “Zatím šlo o “kusové” prodeje. Zákazníci si totiž tento e-segment stále osahávají a chtějí získat jistotu, že ekonomika provozu jim bude fungovat také ve větších e-flotilách,” vysvětluje Hejral.

Podle něho se dá očekávat, že by se ve větší míře mohly začít ve firmách objevovat menší a střední dodávky. Tedy Combo-e a Vivaro-e.

Pro zjednodušení využívání dobíjecí infrastruktury Opel v současné době připravuje ve spolupráci s energetickými firmami a dalšími partnery systém zákaznické podpory. “Konkrétněji projekt představíme během několika příštích týdnů,” dodal Hejral.

Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je neděle 26. září 2021

Očekáváme v 7:00 11°C

Celá předpověď