Opel bude mít sportovní elektromobily s logem GSe

foto Ilustrační foto -

Automobilka Opel se sice zavázala opustit svět spalovacích motorů do roku 2028, zároveň ale nechce řidiče obrat o možnost sportovního svezení se svými modely.

Nyní oficiálně potvrdila, že hodlá vyrábět také dynamická auta poskytující radost z jízdy. Samotná značka, kterou již dříve Opel vyčlenil pro svá sportovní auta (společně také s ještě ultimativnějšími OPC), bude mít nyní trochu jiný význam. Konkrétně zkratka GSE vyjadřuje spojení Grand Sport Electric.

Tyto vozy mají mít nejen patřičný výkon pohonných elektromotorů, ale rovněž vyladěný podvozek a budou připraveny rovněž po jízdu na dálnicích vysokými rychlostmi.

Zatím není vůbec jasné, který model se bude nabízet také ve verzi GSe. Nabízí se nová generace kupé Manta, kterou již německý výrobce ve formě konceptu představil minulý rok, ale ta má být do sériové výroby připravena až v roce 2025. Pravděpodobné tedy je, že logo GSE bude mít na své karosérii některý z klasických rodinných vozů. Tedy buď elektrická Astra nebo nová Insignia.

Dokonce, jak naznačují některá vyjádření představitelů Opelu, by verze GSe nemusela být vyhrazena jen pro čistě elektrická auta. Mohla by se totiž použít i pro plug-in hybridní pohony.

Opel je každopádně v oblasti elektrických sportovních aut velmi aktivní. Jako jediný totiž připravil rallyovou verzi Corsy-e. Pro ně již byla v rámci německého šampionátu v automobilových soutěžích vypsána samostatná kategorie.

 Autonaelektřinu.cz

 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

19°C

Dnes je neděle 24. září 2023

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď