Opel bude mít již ta rok ve všech řadách vozů elektromobil

foto PR - Opel Astra GSe

Opel postupně naplňuje svůj cíl stát se již za pět let plně elektrickou automobilkou. Při tiskové konferenci v rámci mezinárodní jízdní novinářské prezentace modelů Astra a Grandland ve sportovní verzi GSE to uvedl generální ředitel německé značky Florian Huettl.

V současné době je již například v Německu každý pátý prodaný Opel poháněn výhradně elektřinou a konkrétně u typu Mokka činí podíl mezi elektrickými a spalovacími verzemi už 43:57 procentům.

V kategorii malých elektrických užitkových vozů je dokonce v Evropě Opel prodejcem číslo jedna.

Kromě bateriových elektromobilů navíc nabízí i pohon na vodíkové palivové články.

Nejbližšími novými elektromobily, které Opel uvede na trh v příštích měsících, budou Astra a Astra Sportstourer.

Mezi elektrifikované vozy se právě zařazují výše zmíněné vozy Astra GSE, Astra Sportstourer GSE a Grandland GSE. Jedná se o auta s pohonem typu plug-in hybrid. V zavazadlovém prostoru obou karosářských variant Aster se nachází vysokopapěťová baterie s kapacitou 12,4 kWh. Ta umožňuje dojezd na jedno nabití více než šedesát kilometrů. Pohonné ústrojí, které má systémový výkon 225 koní umožňuje ve spolupráci s přepracovaným podvozkem velmi svižnou jízdu.

Ještě silnější agregáty pohánějí rodinné SUV Grandland GSE. Nabídnou k využití 300 koňských sil. Baterie je o něco větší (kapacita 14,2 kWh) a dojezd tak dosahuje 66 kilometrů.

Výhodou pro zákazníky je také možnost poměrně rychlého dobíjení. Oba typy vozů se z wallboxu dobijí na plnou kapacitou během dvou hodin.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je středa 27. září 2023

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď