Ondra čtyři týdny před kvalifikací na OH vyhrál domácí šampionát

foto Adam Ondra v semifinále mezinárodního mistrovství České republiky v lezení na obtížnost, 3. listopadu 2019 v Praze.

Praha - Sportovní lezec Adam Ondra čtyři týdny před olympijskou kvalifikací ve francouzském Toulouse vyhrál domácí šampionát v lezení na obtížnost. Mistr světa a vítěz Světového poháru v této disciplíně ve vysočanském centru BigWall potvrdil roli favorita a porazil Jakuba Konečného a Martina Stráníka.

Fotogalerie

Ondra, který se na OH 2020 nekvalifikoval ze srpnového mistrovství světa, je v plném tréninku na další boj o olympiádu. Tam bude závodit v kombinaci obtížnosti, boulderingu a rychlosti. Dnes se českým fanouškům představil ve své nejsilnější disciplíně.

"Bral jsem to jako příjemné přerušení tréninkové rutiny na nadcházející kvalifikační závod v Toulouse. Bylo to pro mě hodně důležité i z psychologického hlediska, chtěl jsem se cítit na tomhle závodě opravdu dobře," popisoval.

I když ještě cítil únavu z tréninku, který byl v posledních dvou týdnech poměrně intenzivní, předvedl dobré výkony. Pochvaloval si, že mu doma vyrostla kvalitní konkurence. "Bylo příjemné, že zatímco před pár lety to bylo jasnější a jednoznačnější, letos byli dva největší soupeři Jakub Konečný a Martin Stráník ve skvělé formě. Naštěstí se mi podařilo zalézt dobře a spadnout ve finále těsně pod topem, takže určitě radost," dodal.

Mezi ženami získala svůj první český titul Eliška Adamovská. Další medailové pozice obsadily Michaela Smetanová a Nikola Králíková.

Mezinárodní mistrovství ČR v lezení na obtížnost v Praze:

Muži: 1. Ondra, 2. Konečný, 3. M. Stráník.

Ženy: 1. Adamovská, 2. Smetanová, 3. Králíková.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

22°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 3:00 10°C

Celá předpověď