On-line formulář na webu ČEZ mohou nově použít i klienti jiných DPI

foto Plynoměr. Ilustrační foto.

Praha - On-line formulář na webu energetické společnosti ČEZ nově mohou využít také klienti, kteří v rámci distribučního území skončili u jiného dodavatele poslední instance. Nově je také možné převádět z režimu DPI smlouvy na plyn, řekl dnes ČTK mluvčí ČEZ Roman Gazdík. Nového dodavatele si musí hledat na 900.000 bývalých klientů skupiny Bohemia Energy, která v polovině října ukončila činnost.

"Společnost ČEZ Prodej vyšla vstříc četným požadavkům ze strany zákazníků a spustila online systém pro přechod na standardní smlouvy na elektřinu i plyn pro odběratele, kteří skončili u jiných dodavatelů poslední instance," uvedl Gazdík. Novou smlouvu si prostřednictvím on-line formuláře vyřídí zájemci během několika minut.

ČEZ Prodej funguje jako dodavatel poslední instance pouze v elektřině. Přechod z režimu DPI zatím zahájilo zhruba 230.000 z celkového počtu 374.000 odběratelů. Celý přechod z režimu DPI na standardní smlouvy trvá v průměru tři týdny.

Zájemci o smlouvu u ČEZ tak již nemusí kontaktovat zákaznická centra nebo volat do call center, která jsou i přes výrazné posílení kapacit stále výrazně přetížená. "Pokud chtějí zákazníci od svého dodavatele poslední instance pro elektřinu nebo plyn přejít k nám, během tří minut si to vyřídí doma on-line, obratem jim přijde smlouva a mají klid," řekl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Přechodem od dodavatele poslední instance na standardní smlouvu s ČEZ bude mít zákazník nastaveny nové zálohy s ohledem na sjednaný produkt a ty budou stabilní po celou dobu až do termínu řádného vyúčtování.

Dodavatelem poslední instance jsou v případě dodávek elektrické energie v současné době v závislosti na konkrétním regionu společnosti E.ON Energie (jižní části ČR), Pražská energetika (Praha a nejbližší okolí) a ČEZ Prodej (střed a sever ČR). U plynu pak E.ON Energie (Jihočeský kraj), Pražská plynárenská (Praha a nejbližší okolí) a innogy Energie (zbytek ČR).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je neděle 29. května 2022

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď