Olympijský vítěz Prskavec je podle očekávání Králem divoké vody

foto Vyhlášení nejúspěšnějších závodníků Českého svazu kanoistů na divoké vodě za rok 2021, 20. listopadu 2021 v Olomouci. Králem divoké vody se stal olympijský vítěz Jiří Prskavec (uprostřed), druhé místo obsadil Lukáš Rohan (vlevo) a třetí místo Václav Chaloupka.

Olomouc - Olympijský vítěz ve vodním slalomu Jiří Prskavec se podle očekávání stal Králem divoké vody. Osmadvacetiletý kajakář, který už letos získal ocenění i pro nejlepšího českého kanoistu napříč disciplínami, převzal ocenění na slavnostním ceremoniálu v Olomouci. Do Síně slávy byl uveden dlouholetý šéftrenér slalomářské reprezentace Jiří Pultera, kterého letos ve funkci vystřídal Jiří Prskavec starší.

"Večer byl tradičně hodně pěkný, hodně vtipný, skoro bych řekl, že na můj vkus si ze mě udělali až moc velkou srandu. Taky jsem zapomněl, jak těžký ten pohár pro vítěze je, skoro jsem ho neuzvedl nad hlavu. Jinak to ocenění je hrozně příjemné, je to pěkná tečka za sezonou," uvedl v tiskové zprávě Prskavec.

Ohlédl se za životní sezonou ozdobenou zlatou medailí z Tokia, ale jeho myšlenky už směřují k další sezoně. "Jsme v plném tréninku. Taky vyrážím domů, v téhle situaci tady nechci trávit příliš mnoho času a v úterý odlétám na soustředění na Réunion," doplnil.

Z olomouckého klubu SKUP pochází mistr světa na kánoi Václav Chaloupka, který byl celkově třetí a druhý skončil mezi slalomáři, kde si místo vyměnil se stříbrným olympijským medailistou Lukášem Rohanem. "Je moc hezké, že jsem si to mohl převzít zrovna tady, ve městě, kde jsem vyrůstal, kde jsem s vodou začal. Jako dítě jsem vzhlížel k lidem, kteří byli v této anketě ocenění, a tím, že teď jsem na jednom z těch nejvyšších stupínků, to je takový krásný, dílčí splněný sen," řekl Chaloupka.

Celkové hodnocení ankety, kde o vítězích rozhodovali funkcionáři, rozhodčí, delegovaní trenéři, sportovní novináři, zástupci oddílů i závodníci, letos ovládli slalomáři. Nejlepší sjezdařem se stal v letošní sezoně neporazitelný Ondřej Rolenc, druhá byla Tereza Kneblová a třetí Barbora Dimovová.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je neděle 22. května 2022

Očekáváme v 17:00 19°C

Celá předpověď