Olympijský areál ve Stromovce bouřlivě vítal české olympioniky

foto Zleva šermíř Alexander Choupenitch, kanoista Lukáš Rohan, vodní slalomář Jiří Prskavec a judista Lukáš Krpálek ukazují své medaile z Tokia na slavnostním přivítání olympioniků 3. srpna 2021 na Olympijském festivalu v Praze.

Praha - Bouřlivá atmosféra přivítala na olympijském festivalu v pražské Stromovce úspěšné olympioniky z Tokia. Za zvuku tamtamů přišli na pódium v čele se zlatým judistou Lukášem Krpálkem, který nesl českou vlajku. Mezi fanoušky zavítali také vodní slalomáři vítězný kajakář Jiří Prskavec, stříbrný kanoista Lukáš Rohan, bronzový šermíř Alexander Choupenitch nebo plavkyně Barbora Seemanová.

Fotogalerie

Sportovci za mohutného potlesku přítomných lidí děkovali divákům, které ještě více vyburcoval Choupenitch, když je vybídl ke skandování pokřiku "kdo neskáče, není Čech."

Olympionici ukázali přítomným medaile, s davem se vyfotografovali a následovala autogramiáda.

I s ohledem na omezenou kapacitu se dnes návštěva festivalu obešla bez větších čekání. Menší fronty se tvořily pouze při vstupu do areálu nebo u pokladny. V jeden okamžik může na základě epidemických opatření areál navštívit maximálně 2500 lidí.

Pro vstup je nutné potvrzení o negativním testu na covid-19, případně o prodělané chorobě či ukončeném očkování. Lidé, kteří tato potvrzení neměli, se museli nechat otestovat přímo na místě, což mělo za následek zdržení, jelikož si museli vystát frontu. 

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 25. května 2022

Očekáváme v 21:00 14°C

Celá předpověď