Olomoucký hejtman Okleštěk má pozitivní test na covid-19

foto Ilustrační foto - Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk (ANO) hovoří s novináři 19. března 2020 v lokalitě Nové Zámky u Mladče nedaleko Litovle na Olomoucku, kde vojenští policisté vybudovali mobilní odběrovou stanici. Urychlit by měla testování obyvatel z oblasti Litovle a Uničova, která byla uzavřena kvůli šíření nákazy koronavirem.

Olomouc - Olomoucký hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) má pozitivní test na nákazu covidem-19. Virové onemocnění má u něj zatím mírný průběh. "Horší rýma," oznámil dnes Okleštěk na twitteru. Hejtman kvůli nákaze novým koronavirem pracuje z izolace.

"Podnikl jsem všechny potřebné kroky, abych ochránil své okolí. Dodatečně jsem rád, že jsem se v minulých dnech choval zodpovědně, nosil jsem roušku. Snad jsem nikoho nenakazil. Pracuji na dálku, jsem on-line," uvedl Okleštěk.

V minulosti se koronavirem z politiků nakazil například hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard nebo brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). Nákaza koronavirem se podle dnešních informací potvrdila také u vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), který se nechal testovat po nedávném setkání s nakaženým ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem.

V Olomouckém kraji přibylo za posledních 24 hodin 877 nových případů nákazy covidem-19, jde tak o nový rekord od počátku pandemie. Dosavadní maximum 875 případů za den bylo z minulého čtvrtka. Celkem je v kraji od března evidováno 11.575 nakažených.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je sobota 19. června 2021

Očekáváme v 1:00 23°C

Celá předpověď