Olomouc zahájila zimní přípravu bez Plška, Nešpora i Pilaře

foto Fotbalisté olomoucké Sigmy zahájili 6. ledna 2020 v Olomouci zimní přípravu na jarní část první ligy.

Olomouc - Fotbalisté Sigmy Olomouc zahájili zimní přípravu na jarní část ligy zatím s jediným nováčkem, ekvádorským útočníkem Luisem Arroyem, který přichází na zkoušku z druholigového Třince. Trenér Radoslav Látal přivítal na dopoledním srazu 27 hráčů. Sigma sehraje během zimy osm utkání, příprava vyvrcholí týdenním soustředěním v Turecku.

Fotogalerie

Kádr desátého celku ligy začátkem roku opustil nejlepší podzimní střelec týmu Jakub Plšek, který se upsal ambicióznímu maďarskému celku Puskás Akadémia FC. Kvůli zranění do přípravy zatím nezasáhne útočník Martin Nešpor, jeho rekonvalescence stále pokračuje.

Na Hané zůstává stoper Václav Jemelka, o jehož možném odchodu do kazašského Kajratu Almaty psala média. "Klub v tuto chvíli nemá zájem žádného hráče uvolňovat. Nabídky, které dorazily, nejsme v tomto okamžiku ochotní akceptovat," vysvětlil sportovní manažer Sigmy Ladislav Minář.

Otazník stále visí nad dalším angažmá bývalého reprezentanta Václava Pilaře, který byl během podzimu přeřazen do béčka za kritiku trenéra Látala v tisku. Pilař dnes na srazu chyběl a podle zpráv z klubu bude jeho další účinkování v Sigmě předmětem jednání v nejbližších dnech.

Olomouc by ráda kádr posílila. "Chtěli bychom jednoho hráče do základní sestavy. Víme, kde máme rezervy, a nějaké sondáže už samozřejmě proběhly. Na druhou stranu jsem rád, že máme trenéra, který se nebojí dát šanci i mladým klukům, protože klub chce, aby tito mladí hráči byli vytíženi," řekl Minář.

Sigma zahájí herní přípravu v sobotu na hřišti FK Šumperk. Od 22. ledna do 2. února pobude tým na soustředění v turecké Antalyi, kde její schopnosti prověří Karabach Agdam, FK Orenburg a Dněpr Dněpropetrovsk. Generálku na ligu sehraje Sigma v sobotu 8. února v Karviné, do ligy vstoupí o týden později v Teplicích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pátek 14. srpna 2020

Očekáváme v 11:00 27°C

Celá předpověď