Oleksovice po tragédii v obci vyčlenily pro rodinu 50.000 Kč

foto Tři děti zemřely 12. března 2018 nad ránem při požáru rodinného domku v Oleksovicích na Znojemsku. Čtyři dospělí jsou zranění.

Oleksovice (Znojemsko) - Oleksovice na Znojemsku z rozpočtu vyčlenily 50.000 Kč na pomoc rodině, které v pondělí v obci vyhořel dům. Dalších 25.000 Kč dostane rodina od charity. ČTK to řekl starosta Oleksovic Zdeněk Koukal. Při požáru zemřely tři děti, čtyři dospělí byli zranění.

"Penězi z obce se podle potřeb rodiny bude financovat nezbytně nutná oprava rodinného domu," uvedl starosta. Podle něj má rodina dalších 25.000 Kč zajištěno od charity, k tomu oblečení a hygienické potřeby. Rodina má také nárok na státní mimořádnou okamžitou pomoc, kde lze získat dalších až 51.000 Kč, dalších 15.000 Kč na pohřebné, doplnil starosta. Obec také po dohodě s krajem nechá pro rodinu založit sbírkový účet, funkční by měl být za dva až tři dny. Dům je poničený, pozůstalí zatím mohou využít náhradního ubytování ve vedlejší obci Stošíkovice.

U požáru hasiči zasahovali přibližně od 4:00, plameny zlikvidovali po více než dvou hodinách. Požár kompletně zničil jednu místnost, ve které byly děti. Kouř a sálavé teplo poškodily další místnosti včetně chodby. Dospělí s výjimkou invalidní nejstarší obyvatelky domu byli při příjezdu hasičů venku. Hasiči pak vynesli ze zakouřeného objektu děti a seniorku. Dvě z dětí se záchranáři ještě pokoušeli resuscitovat, ale bez úspěchu.

Příčinu požáru vyšetřovatelé zatím neurčili. Na místě byl i specialista na elektroinstalaci, který místo ohledal a zajistil stopy. Dům nebyl připojený na plyn, spekuluje se, že příčinou požáru mohl být přímotop.

"Nyní vše prověřujeme, čekáme na výsledky expertíz, znalci budou zkoumat zajištěné stopy. Závěr bude výhledově v týdnech možná v měsících," řekla dnes ČTK policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Známa zatím není ani výše škody, kterou požár napáchal.

Vícegenerační rodina měla domek pronajatý, pocházela odjinud. Rodina podle starosty v Oleksovicích žila asi dva roky. Šlo o ženu s dětmi, její matku s partnerem a babičku, upřesnil předchozí informace starosta.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 23:00 9°C

Celá předpověď