Okula Nýrsko zahájila dodávky obličejových štítů a brýlí pro stát

foto Okula Nýrsko a.s. zahájila dodávky obličejových štítů a ochranných brýlí vlastní konstrukce pro ministerstvo zdravotnictví. Výrobce plastových výlisků pro elektrotechniku, automobilky a farmacii zvyšuje výrobu ochranných osobních pomůcek tak, aby pokrýval objednávky ministerstva a Správy státních hmotných rezerv.

Plzeň - Okula Nýrsko a.s. zahájila dodávky obličejových štítů a ochranných brýlí vlastní konstrukce pro ministerstvo zdravotnictví. Výrobce plastových výlisků pro elektrotechniku, automobilky a farmacii zvyšuje výrobu ochranných osobních pomůcek tak, aby pokrýval objednávky ministerstva a Správy státních hmotných rezerv. ČTK to řekl předseda představenstva Okuly Jan Motlík.

"V sobotu jsme se dohodli s ministerstvem a navýšili sortiment štítů i brýlí. V tuto chvíli dodáváme štíty podle jeho pokynů. Podařilo se nám včera navýšit výrobu o 50 procent," řekl. Firma v sobotu dočasně zastavila veškerou produkci těchto pomůcek pro soukromý a podnikatelský sektor, jehož poptávky v poslední době výrazně rostly.

"Denní kapacitu máme teď asi 600 kusů náhlavních obličejových štítů z plexiskla. Každým dnem prověřujeme možnosti rozšíření výroby, ale bude to v závislosti na dodávkách materiálu, který seženeme," uvedl Motlík. Ochranné brýle, jichž vyrábí nyní Okula přes 200 denně, mohou v této době využít hasiči, zdravotníci a další.

Tímto dosud nepříliš významným výrobním segmentem zásobovala Okula velkoobchody v ČR. "Teď se ale ukázalo, že je dobře, že tento segment máme. Vše, co vyrobíme, dáme ministerstvu, uvedl. Podle Motlíka chce Okula pomoci státu do doby než mu přijdou objednané velké dodávky z Číny.

Okula hledá do trvalého pracovního poměru zájemce o dočasnou či trvalou práci výhradně z Nýrska a velmi blízkého okolí, kteří by nebyli závislí na dojíždění. Zájemci se mohou hlásit na personálním oddělení. "Nabrali jsme rychle šest lidí," řekl Motlík. Podle něj chce hodně lidí pomoci a firma je má v databázi. Okula ale některé díly brýlí, konkrétně zorníky, kupuje v Itálii, která další dodávky potvrdila až za dva týdny. Až bude současná zásoba materiálu vyčerpána, bude muset firma počkat na další dodávku.

Okula, která se už tři roky připravuje na předpokládanou krizi automobilového průmyslu, snížila postupně produkci autodílů na 18 procent z 600milionového obratu. Přeorientovala se na elektrotechniku a ostatní segment, které tvoří asi 70 procent.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 15:00 21°C

Celá předpověď