Oficiální zahájení projektu RETHINK

foto

Oficiální zahájení projektu RETHINK, které se uskuteční v pondělí 3. října 2022, otevřel velvyslanec Francie v České republice, pan Alexise Dutertre, a prezidium České podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (CBCSD). Projekt RETHINK je iniciativou vedenou generálními řediteli významných společností v České republice, které společně usilují o zajištění dlouhodobé klimatické stability a energetické bezpečnosti.

Mezi zakládající podporovatele patří společnosti ČEZ, Komerční banka, ŠKODA AUTO, PwC, České dráhy, Malfini, E.ON, BNP Paribas, IKEA, SIKO a další, které se zúčastnily slavnostního podpisu prohlášení RETHINK, v němž se zavázaly ke zmírňování dopadů změny klimatu a k adaptaci na ni. Záznam zahájení můžete zhlédnout níže:

Zahájení Projektu RETHINK, které se časově shoduje s polovinou předsednictví České republiky v Radě EU, je důležitou příležitostí, aby hlas českého byznysu sdělil vládě i občanům, že firmy seriózně pomáhají přinášet řešení a podporují vhodná opatření pro boj s klimatickými výzvami a s cílem větší odolnosti (resilience) vůči nedostatku či narušení dodávek energie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

10°C

Dnes je středa 29. března 2023

Očekáváme v 9:00 6°C

Celá předpověď