Odstartoval 25. ročník ankety Žebřík, vyvrcholí 9. března v Plzni

foto Ilustrační foto - Vyhlašování vítězů hudebních cen Žebřík se konalo 11. března v plzeňském kulturním centru DEPO2015. Tomáš Klus obhájil loňské vítězství v kategorii zpěváků.

Praha - Na stránkách www.anketazebrik.cz odstartovalo hlasování ve 25. ročníku hudební ankety Žebřík. Výsledky, o kterých se bude rozhodovat během ledna a února, budou vyhlášeny 9. března v plzeňském DEPU2015. Udílení cen budou moderovat Tomáš Hanák a Jitka Schneiderová, koncertně se představí Michal Hrůza, Olympic, Lenny, Wohnout a další. ČTK o tom informoval ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Z lednového hlasování na stránkách ankety vzejde pět nominovaných v každé z deseti kategorií. O konečných výsledcích se bude rozhodovat ve druhém kole, které potrvá do konce února. "Žebřík slaví už čtvrtstoletí existence, a tak jsme na slavnostní vyhlášení výsledků pozvali hlavně ty kapely, které mají bohatou historii, a to nejen na Žebříku. Nebudeme ale jenom bilancovat, na své si přijdou i mladší fanoušci, program večera bude vícegenerační," uvedl Hudec.

Během šestihodinového programu v plzeňském DEPU2015 budou oceněni tři nejlepší interpreti a kapely v každé kategorii. Bronzové sošky pro vítěze opět pocházejí z dílny sochaře Václava Česáka.

Organizátorem hudebních cen je magazín iReport. Záznam z vyhlášení odvysílá Prima Cool 18. března.

V loňské anketě obhájil Tomáš Klus prvenství v kategorii zpěváků, mezi zpěvačkami uspěla Ewa Farna. Klus dosáhl na nejvyšší příčku také v kategorii Skladba roku za píseň Dobré ráno. Farna si vedle titulu Zpěvačka roku odvezla i první cenu za videoklip Na ostří nože. Hlasování hudebních fanoušků také rozhodlo, že skupinou roku jsou Hentai Corporation a vítězným albem za rok 2016 Jungle od kapely Skyline. Objevem roku se stal písničkář Pokáč a za 'největší průser' fanoušci označili úmrtí kytaristy Radima Hladíka. Prvenství v kategorii Akce roku obhájil putovní festival Hrady CZ. Filmem roku se podle hlasujících stal Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha. Speciální cenu magazínu iReport převzal Ivan Mládek.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je úterý 25. září 2018

Očekáváme v 17:00 13°C

Celá předpověď