Odboráři protestovali u sídla vlády, s předáky vystoupili nevládní politici

foto Demonstrace odborového svazu KOVO proti důchodové reformě a emisní normě Euro 7, 29. března 2023, Praha. Zleva europoslankyně a šéfka KSČM Kateřina Konečná, předseda ČMKOS Josef Středula a poslanec a předseda hnutí ANO Andrej Babiš spolu s demonstranty před Strakovou akademií.

Několik tisíc odborářů a odborářek dnes protestovalo před sídlem vlády proti zvyšování důchodového věku na 68 let a proti evropské emisní normě Euro 7 se zákazem prodeje benzinových a naftových aut po roce 2035. Ke Strakově akademii je svolal nejpočetnější odborový svaz KOVO. Žádá mimo jiné dřívější penze pro náročné profese či daňovou reformu. Kabinet si požadavky zatím nevyslechl, dnes zasedá v Jeseníku.

Na odborářské akci vystoupili s kritikou vlády politici opozičních a mimosněmovních stran. Lídr opozičního hnutí ANO Andrej Babiš vyzýval k protivládním protestům. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zástupci stran, které nevyhrály ve volbách, dnešní odborářskou demonstraci do jisté míry zneužili pro své politické cíle.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je neděle 4. června 2023

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď