Od úterý do čtvrtka čekají Česko opět tropické teploty, na víkend se ochladí

foto Vedra, koupaliště - ilustrační foto.

Praha - Od úterý do čtvrtka teploty v České republice opět přesáhnou tropickou třicítku, ve středu a ve čtvrtek se mohou vyšplhat až na 35 stupňů Celsia. Na víkend se ale ochladí. Ve druhé polovině týdne se vyskytnou bouřky. Zbytek srpna a začátek září bude v porovnání s tímto týdnem chladnější. I tak ale může být tepleji než obvykle. Vyplývá to z týdenní a měsíční předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

V tomto týdnu se v Česku začne postupně prosazovat oblast vyššího tlaku vzduchu, která přinese slunečné a velmi teplé počasí. V úterý a ve středu bude většinou jasno až polojasno. V úterý mají být teplotní maxima okolo 31 stupňů. "Ve středu a ve čtvrtek na většině území budou teploty v odpoledních hodinách překračovat tropickou třicítku a na některých místech se vyšplhají až k 35 stupňům Celsia," uvedl ČHMÚ.

Ve čtvrtek se ale začne od západu zatahovat, místy se už objeví přeháňky nebo bouřky. V pátek bude zataženo až oblačno, na většině území s deštěm nebo přeháňkami, na východě i bouřkami.

Zatažená obloha bude zpočátku také o víkendu, ve většině Česka bude pršet. Postupně by ale mělo oblačnosti ubývat. "Teploty by se na konci pracovního týdne a o víkendu už měly pohybovat jen od 20 do 25 stupňů Celsia," dodali meteorologové.

Další dva týdny budou podle dlouhodobé předpovědi ČHMÚ teplotně nadprůměrné až průměrné s nejvyššími odpoledními teplotami kolem 25 stupňů. Poslední předpovídaný týden, začínající pondělím 5. září, by měl být teplotně průměrný až slabě nadprůměrný s minimálními teplotami kolem 12 stupňů a nejvyššími kolem 23 stupňů Celsia.

Množstvím srážek se příští čtyři týdny jako celek nebudou výrazněji odlišovat od hodnot obvyklých pro tuto část roku. "V prvním a posledním týdnu budou srážky i nadprůměrné s úhrny kolem 25 milimetrů. V ostatních dvou týdnech se budou pohybovat kolem 12 milimetrů," uvádí ČHMÚ.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je pondělí 3. října 2022

Očekáváme v 21:00 12°C

Celá předpověď