Ocenění za přínos v bezpečnosti dostal mimo jiné Dobrovský

foto Bezpečnostní rada státu udělila 23. května v Praze ceny za přínos v oblasti bezpečnostní politiky ČR. Na snímku ředitelka Muzea policie ČR Marcela Machutová přebírá cenu od druhého místopředsedy vlády a ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického.

Praha - Cenu Bezpečnostní rady státu letos získali v hlavní kategorii bývalý československý ministr obrany Luboš Dobrovský, ředitelka Muzea Policie ČR Marcela Machutová a Centrum bezpečnostních a vojenskostrategických studií Univerzity obrany v Brně. Oceněni byli za přínos v oblasti bezpečnosti a obranné politiky Česka. Ceny oceněným předal ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický (ANO). Dobrovský se ale předávání cen neúčastnil. Úřad vlády důvod jeho nepřítomnosti neuvedl.

Někdejší disident, diplomat a ministr obrany Dobrovský dostal cenu za aktivní podíl na rozvoji obranné a bezpečnostní politiky Česka. Machutová byla oceněna za popularizaci bezpečnostní problematiky pro veřejnost, brněnské centrum za přínos k rozvoji vědy, výzkumu a vzdělávání v oblasti vojenství, obranných a bezpečnostních studií a za popularizační činnost.

"Jsem velice potěšena. Není to jen ocenění moje, ale všech mých kolegů, kteří mi pomáhají v tom, aby se z muzea policie stala taková instituce otevřená všem, pro všechny a hlavně pro mladou generaci," řekla novinářům po převzetí ceny Machutová. Uvedla také, že k policejní problematice má blízko díky tomu, že její dědečkové byli policisté nebo četníci.

Ve studentské kategorii dostali cenu Petr Novotný z Vysoké školy báňské-Technické univerzity Ostrava a Petra Skalická z Policejní akademie ČR. Oba vypracovali disertační práce v oblasti kritické infrastruktury.

Cena Bezpečnostní rady státu se uděluje za významná díla v oblasti bezpečnostní a obranné politiky České republiky nebo za aktivní činnost v bezpečnostní komunitě. Získat ji lze také za celoživotní prospěšnou práci v oblasti bezpečnostní a obranné politiky a její osvěty.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je pondělí 18. března 2019

Očekáváme v 1:00 2°C

Celá předpověď