Oceláři věří, že jsou na obhajobu titulu dobře připraveni

foto Tisková konference HC Oceláři Třinec před začátkem nového ročníku hokejové extraligy se konala 11. září 2019. Na snímku je hlavní trenér Třince Václav Varaďa.

Třinec - Třinecký hokejový klub nevyhlásil napřímo obhajobu titulu za cíl nadcházející sezony. Úřadující mistr si je dobře vědom, jak je domácí extraliga vyrovnaná a že aspirantů na Masarykův pohár je několik. Třinečtí nicméně věří, že jsou na obhajobu dobře připraveni.

"Nežijeme v minulosti, žijeme přítomností s vidinou úspěchu. Cítím ale, že tým je maximálně dobře připraven. A věřím, že při maximálním vynaloženém úsilí se úspěch dostaví znova," řekl dnes novinářům na tiskové konferenci trenér Václav Varaďa.

Klubu se povedlo mistrovský kádr udržet téměř celý pohromadě. Po sezoně prodloužili smlouvu obránci Milan Doudera, Martin Gernát a Guntis Galvinš, útočníci Tomáš Marcinko, Petr Vrána a Vladimír Dravecký. Ze základního kádru odešel jen gólman Šimon Hrubec (Kunlun) a útočníci David Cienciala (Mladá Boleslav), Ethan Werek (Kunlun) a Vladimír Svačina (Poruba).

Za Hrubce na klíčovém postu brankářské jedničky však Oceláři získali Patrika Bartošáka, který byl českou jedničkou na posledním mistrovství světa v Bratislavě. Přišel i další gólman Petr Kváča, obránce Tomáš Kundrátek či střelec Matěj Stránský. Ze zámoří se vrátili i mladí útočníci Patrik Hrehorčák a Michal Kvasnica. "Čas ukáže, zda jsme silnější. Doufám ale, že jsme tým doplnili dobře," okomentoval sportovní ředitel Jan Peterek obměnu kádru.

I díky jeho kvalitě patří Oceláři znovu v odhadech odborníků i sázkových kanceláří k největším favoritům. "Obhajujeme titul a je logické, že jsou očekávání od všech vysoká. Ale nechceme se tím svazovat. Je tu nová sezona, začíná se od nuly a v extralize je hodně dobrých týmů. Ať už Liberec, Kometa, Hradec Králové, Sparta, Plzeň... Olomouc vypadá hodně slušně, posílila i Boleslav. V soutěži je čtrnáct týmů, každý chce uspět. My taky. Vždycky chce člověk vyhrávat a skončit co nejlépe," doplnil Peterek.

Třinec ale bude v úvodu sezony postrádat kapitána Lukáše Krajíčka, Vladimíra Rotha i nejproduktivnějšího hráče posledního play off Martina Růžičku, který utrpěl v letní přípravě zranění Achillovy šlachy.

"Složení mančaftu není nikdy hotové. Za daného stavu ale neuvažujeme o dalším doplnění," uvedl Peterek, který zažil v roce 2011 historický první triumf Ocelářů v extralize. Tým tehdy skončil v následující sezoně už v předkole play off. "Obhajoba je hodně těžká. Každý se chce na vás vytáhnout a do zápasů jde na sto dvacet procent," upozornil Peterek.

Tehdy mu byl spoluhráčem Martin Adamský. "Jsme Oceláři, tady ambice byly vždy nejvyšší. Když jsem do Třince přestoupil v roce 2010, každou sezonu se mluvilo o titulu. Nezříkám se zodpovědnosti. Máme jedny z nejlepších hráčů v lize. Ale v soutěži je čtrnáct týmů, každý chce vyhrát a titul získat. I outsideři. Je tu nový ročník a s ním i nová výzva, nový titul, tak jdeme na to," řekl dočasný kapitán Adamský.

Třinec stejně jako v mistrovské sezoně nastupuje i v Lize mistrů a byl pozván na Spenglerův pohár v Davosu. "Za mě je extraliga nejdůležitější," doplnil Adamský.

Během přípravy odehráli Oceláři včetně vystoupení v Lize mistrů celkem osm zápasů, z nichž pět vyhráli. Ostrý boj o extraligové body odstartují v pátek proti nováčkovi mezi elitou Kladnu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je úterý 28. ledna 2020

Očekáváme v 17:00 4°C

Celá předpověď