Obří soše žáby v Tršicích dali recesisté roušku z prostěradla

foto Obří roušku má nasazenou socha žáby v Tršicích na Olomoucku na snímku pořízeném 5. dubna 2020. Tři metry vysoká a pět a půl metru dlouhá plastika výtvarníka Michala Olšiaka stojí v centru obce.

Tršice (Olomoucko) - Prostěradlem má zakrytá ústa a nos obří socha žáby, která coby symbol obce shlíží z mírné vyvýšeniny na centrum Tršic na Olomoucku. Netradiční ústenku žábě na konci března zřejmě pod dojmem rychle rostoucího počtu nákaz novým koronavirem a zavádění preventivních opatření pořídili neznámí recesisté. Místní obyvatele i přespolní nápad pobavil a třímetrová žába s rouškou se v těchto dnech stala nejvíce fotografovaným objektem v Tršicích a širokém okolí.

Fotogalerie

Uživatelé na sociálních sítích ocenili netradiční nápad, který místní i náhodné kolemjdoucí upozorňuje na povinnost nosit na veřejnosti roušky. "Bez výjimek, tak všichni. Rouška za ouška," komentovala fotografii žáby s prostěradlem ve facebookové skupině zaměřené na obec Tršice jedna z místních žen.

V Tršicích k prevenci přistupují zodpovědně. Už v březnu byly ně několika místech obce instalovány speciální boxy, do kterých lze odkládat podomácku vyráběné roušky. Lidé si je pak zdarma můžou vzít. Distribuce roušek se chopili i majitelé místních provozoven.

Obří sochu žáby v roce 2009 pro Tršice vytvořil Michal Olšiak. Je tři metry vysoká, pět a půl metru dlouhá a váží přibližně deset tun. Instalována je na návsi.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je pondělí 1. března 2021

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď