Obrana v létě vypíše výběrové řízení na nového šéfa ASC Dukla

foto Ilustrační foto - Společné fotografování olympioniků z ASC Dukla po příletu z her v Riu de Janeiro se uskutečnilo 25. srpna v Praze. Na snímku uprostřed je ministr obrany Martin Stropnický a ředitel ASC Dukla Jaroslav Priščák (v uniformě).

Praha - Ministerstvo obrany v létě vypíše výběrové řízení na nového ředitele Armádního sportovního centra Dukla. ČTK to v rozhovoru řekl ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). Dosavadní ředitel Jaroslav Priščák povede Duklu do konce září.

Priščák měl skončit již dříve, protože mu vypršel vojenský závazek. Metnar ale na žádost sportovců z Dukly jeho místo zcivilnil a Priščáka na postu ředitele ponechal jako civilního zaměstnance. Duklu měl vést i přes letní olympijské hry v Tokiu, kterých se měla řada sportovců Dukly zúčastnit. Ty ale byly kvůli pandemii nového typu koronaviru odloženy.

Bývalý československý reprezentant ve skoku dalekém a trojskoku vede Duklu od roku 2001. V únoru mu ale skončil služební poměr, měl tedy odejít do důchodu. Na Metnara se proto obrátili zástupci Dukly včetně oštěpařky Barbory Špotákové nebo bývalého moderního pětibojaře a trenéra Dukly Davida Svobody.

V dopise ministra žádali, aby Priščák mohl Duklu vést až do konce olympiády. Sportovci by jinak podle nich mohli být v přípravě na olympijská klání znejistěni. Metnar se poté rozhodl post ředitele Dukly zcivilnit a jeho řízením pověřit nadále Priščáka.

Metnar nyní ČTK řekl, že své rozhodnutí dodrží a ministerstvo obrany v létě vypíše výběrové řízení na nového šéfa Dukly. Priščák podle něj už jako voják ze zákona působit nemůže a na postu ředitele Dukly by podle ministra měl být voják. "Dlouhé roky je tady tradice sportovců v uniformě a v čele Dukly musí stát ředitel v uniformě," poznamenal.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je čtvrtek 6. srpna 2020

Očekáváme v 17:00 26°C

Celá předpověď