Oblíbený autor Fulghum zahajuje v ČR turné s novou knihou

foto Americký spisovatel Robert Fulghum na své autogramiádě v Praze (na archivním snímku).

Praha - Do Prahy se vrátil oblíbený americký spisovatel Robert Fulghum, aby představil svou novou knihu U devíti draků a jedné ovce. Pořadatelé připravili turné, při kterém Fulghum v říjnu navštíví 26 českých a moravských měst. Součástí každého ze setkání s fanoušky bude vedle besedy s autorem také scénické čtení. ČTK o tom za nakladatelství Argo, které Fulghumovy knihy v češtině vydává, informoval Richard Klíčník. Plán turné je na webu Arga.

U devíti draků a jedné ovce je druhá část zamýšlené trilogie, kterou Fulghum zahájil titulem Opravář osudů. Podle Klíčníka se prodej jeho českého překladu blíží 20.000 výtisků. Hrdina knihy Opravář osudů George Novak žije šťastným životem, má svou přítelkyni Luci Milenu i kamarády v hostinci U devíti draků a jedné ovce. Na čistém nebi se ale začnou objevovat mráčky - Luci Milena má jiné představy o životě než George a tráví s ním čím dál méně času. Vtom se však objeví staří známí a rozehrají s Georgem hru, jakou by nečekal.

Na motivy obou knihy vzniklo čtyřicetiminutové scénické čtení, které připravila Tereza Verecká ve dvojím provedení, respektive se dvěma hereckými dvojicemi, které s Fulghumem objedou celé Česko.

"Herci jsou výborní a já jsem nadšený, s jakou energií celé představení probíhá. Věřím, že se bude mým českým čtenářům a divákům líbit stejně jako mně. Na představení budeme všichni spolu a určitě pokaždé vytvoříme zcela unikátní atmosféru. V mých knihách je všechno možné. A pro tohle turné to platí také," uvedl Fulghum.

Spisovatel má v Česku široké publikum, jeho knihy se zde staly bestsellery stejně jako v mnoha dalších zemích. Propagovat své knihy přijíždí Fulghum do Česka pravidelně.

Fulghum proslul už svojí prvotinou, která je mozaikou příhod, úvah a zamyšlení o životě. Název měla dlouhý: Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce. Vedle ní je autorem ještě několika bestsellerů. Fulghumovy knihy vyšly ve třech desítkách jazycích a více než stovce zemí.

Spisovatelova cesta k literatuře vedla oklikami. V mládí měl řadu povolání - živil se jako kopáč, roznášel noviny, pracoval na ranči, byl zpěvákem country. Po vysoké škole postgraduálně studoval teologii. Po 22 let byl pastorem několika unitářských kostelů, zároveň učil kreslení a filozofii na střední škole. Fulghum také maluje, zpívá, hraje na kytaru a mandolínu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je sobota 4. července 2020

Očekáváme v 1:00 18°C

Celá předpověď